aktualizacja 

Zapytał Polaków o Kaczyńskiego. "W nogi go ucałuję"

49

Jarosław Kaczyński mimo wcześniejszych zapowiedzi nie zamierza przechodzić na polityczną emeryturę. Zamierza ponownie zgłosić swoją kandydaturę na prezesa PiS na kolejną kadencję. Co na to Polacy? Reporter "Super Expressu" zapytał o opinię w tej sprawie klientów i sprzedawców jednego z targowisk w podwarszawskich Markach.

Zapytał Polaków o Kaczyńskiego. "W nogi go ucałuję"
Reporter zapytał Polaków o Kaczyńskiego: "W nogi go ucałuję". (Super Express, YouTube)

Reporter "Super Expressu" zadał przechodniom pytanie: "Czy Jarosław Kaczyński potrafi jeszcze poprowadzić PiS do zwycięstwa?". Z decyzji prezesa PiS szczególnie ucieszyła jedna z emerytek.

- Niech będzie dalej prezesem, to go nawet w nogi ucałuję - wyznała z radością kobieta. - Nie ma mądrzejszego człowieka w Polsce jak on - przekonywała. A co miała do powiedzenia o obecnym premierze? Tuska to bym tą parasolką... nerwicy przez niego się nabawiłam - dodała wyraźnie poirytowana seniorka.

Portret Jarosława Kaczyńskiego, który trzymał w ręce dziennikarz, nie zawsze wzbudzał pozytywne emocje. - Panie ja na niego patrzeć nie mogę, pan to schowa, bo mi kartofle zgniją (mężczyzna wskazuje na ziemianki zakupione na bazarku). Świni się tak szybko od Koryta nie Odciągnie. Wie pan co, ja jestem z Żoliborza, z takimi znajomościami to lepiej z daleka - mówi z kolei starszy mężczyzna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński musi sprzedać dom? Ostry głos z rządu
- Może wreszcie zatopi PiS. To bardzo ciężki balast - ocenił wyborca koalicji rządzącej.
- Kaczyński dawał biednym ludziom węgiel. Młodzi wybrali biedę i będziemy mieć biedę z nędzą… - przekonywał wyraźnie zmartwiony inny rozmówca.

"A może polską prawicą powinien jednak rządzić człowiek, który będzie w stanie przekonać do siebie tych młodych?" - dopytywał reporter "Super Expressu". - Stare drzewo to rodzi, a młode to albo uschnie, albo jest słabe, panie kierowniku… - ocenił mężczyzna, który jest przekonany, że Kaczyński zapewni PiS-owi zwycięstwo w kolejnych wyborach.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić