Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aniela Siwek
|

Zasiłek opiekuńczy. Do kiedy będzie wypłacany? Termin wypłat

1
Podziel się

Do kiedy zasiłek opiekuńczy? Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, został wprowadzony na czas pandemii koronawirusa i przysługiwał od 12 marca do 26 lipca 2020 r. Obecnie, wciąż można z niego skorzystać, jednak na innych warunkach.

Zasiłek opiekuńczy. Do kiedy będzie wypłacany? Termin wypłat
Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany na innych zasadach. (Pixabay)
bETkfkRN

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 26 lipca. To ostateczny termin obowiązywania dodatkowej zapomogi dla rodzin.

Do kiedy zasiłek opiekuńczy?

Dodatkowy zasiłek został wprowadzony 12 marca 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa. Kilkakrotnie przedłużano terminy wypłat, jednak 26 lipca jest tym ostatecznym. Po tym terminie można się ubiegać o zasiłek na innych zasadach.

Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał ubezpieczonym rodzicom, którzy są zwolnieni od wykonywania pracy z powodu konieczności opieki nad dzieckiem. Najczęściej dotyczy to sytuacji gdy szkoła, żłobek lub przedszkole przestają działać, lub w sytuacji gdy dziecko nie może uczęszczać na zajęcia.

bETkfkRP
Zobacz także: Koronawirus. Więcej kibiców na stadionach w Polsce już niedługo? Minister Szumowski: To realne

Nie każde zamkniecie placówki uprawnia do zasiłku. Można się ubiegać o zapomogę tylko w nagłych sytuacjach np. podejrzenia zakażenia, konieczności izolacji dzieci lub nagłych szkód i awarii.

Okres wypłaty zasiłku nie może przekroczyć 60 dni. Ze świadczenia mogą skorzystać również rodzice dzieci powyżej 8 roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności.

bETkfkRV

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkfkSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Wkurzona
rok temu
Ciekawe kiedy w końcu skontroluja tych rodzicow ktorzy korzystali z zasiłku a posyłał dzieci do przedszkola
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić