Zaskakujący ruch Beaty Szydło. Trudno w to uwierzyć

58

Beata Szydło stworzyła raport o starzeniu się unijnych społeczeństw, jednak podczas głosowania w Parlamencie Europejskim... wstrzymała się od głosu! Skąd tak zaskakujący ruch? Wszystko jest już jasne.

Zaskakujący ruch Beaty Szydło. Trudno w to uwierzyć
Beata Szydło (Getty Images)

Była premier Beata Szydło stworzyła raport pt. "Starzenie się Starego Kontynentu -możliwości i wyzwania po roku 2020 związane z polityką dotyczącą starzenia się społeczeństwa". Debatowano nad nim na komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim.

W raporcie Szydło zajęła się różnymi zagadnieniami. Odnosiła się do takich spraw jak m.in. gender, prawa reprodukcyjne kobiet, konieczność przyjęcia dyrektywy równościowej i prawa kobiet.

Frakcja socjaldemokratów skrytykowała Beatę Szydło. W opinii przedstawicieli tej grupy jej raport był "zbyt zachowawczy". Zgłoszono aż 579 poprawek

Wszystkich powinno niepokoić, że polskiemu rządowi udało się zablokować zapis dotyczący "równość płci" w deklaracji szczytu UE z Porto i że wzywa inne państwa członkowskie, w tym mój kraj - Słowenię, do wycofania się z konwencji stambulskiej - mówił w rozmowie z RMF FM słoweński europoseł Milan Brglez, który zajmował się raportem z ramienia grupy socjaldemokratów.

Parlament Europejski. Beata Szydło zaskoczyła

RMF FM donosi, że w ostatecznym głosowaniu "za" raportem opowiedziało się 25 eurodeputowanych. Przeciw było 13 osób, a 17 wstrzymało się od głosu.

Wśród tej ostatniej grupy znalazła się Beata Szydło. Najwidoczniej byłej premier nie spodobały się zmiany, jakie wprowadzono w jej raporcie.

Taka sytuacja nie zdarza się często. W związku z tym zachowanie Szydło można uznać za zaskakujące.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić