Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 20 osób nie żyje

200
Podziel się

U wybrzeży Tunezji zatonęła łódź przewożąca ponad 50 osób. Co najmniej 20 afrykańskich migrantów nie żyje.

Zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 20 osób nie żyje
(Getty Images)
bCHhhQuZ

Ciała znaleziono we wtorek u wybrzeży Safakis w Tunezji. Jak informuje agencja Reutera, w weekend 53 osoby wyruszyły w stronę Włoch. Niestety ich łódź zatonęła.

Jak dotąd znaleziono ciała 20 osób. Straż Przybrzeżna i wojsko poszukują pozostałych zaginionych. Nie wiadomo, czy ktoś przeżył katastrofę.

bCHhhQvb

To nie pierwsza tak tragiczna sytuacja. W ubiegłym roku 86 afrykańskich migrantów utonęło po tym, jak ich łódź wywróciła się w trakcie podróży z Libii do Europy. Był to jeden z najgorszych takich wypadków w Tunezji.

Prześwietlili ciężarówkę. Zdębieli, gdy zobaczyli wnętrze

Częstotliwość podróży z Afryki Północnej w kierunku Sycylii zmniejszyła się podczas zamknięcia Włoch, spowodowanego pandemią COVID-19. Teraz gdy ograniczenia są znoszone, migranci ponownie próbują przedostać się do Europy. Włoscy urzędnicy szacują, że w najbliższym czasie aż 20 tys. osób planuje przybyć na łodziach, głównie z Tunezji i Libii.

bCHhhQvh

Włosi chcą zapobiec masowym przyjazdom migrantów. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzymie, pomimo pandemii, od początku roku aż 5 461 migrantów przybyło do Włoch na łodziach rybackich i pontonach. W tym samym okresie w 2019 r. było ich tylko 1878 osób.

bCHhhQvC
KOMENTARZE
(200)
abcd
4 tyg. temu
Pamiętaj! Ludzie, którzy przynoszą nam własną biedę, nie są naszym bogactwem. Ludzie, którzy przynoszą nam własnych bogów, nie przyniosą nam pokoju. Ludzie, którzy przynoszą umysłową nędzę, przyniosą też agresję, występek, gwałty i zbrodnie.
zatrzymaćTo
4 tyg. temu
Zostało ich w Afryce jeszcze ponad 1 miliard. Wszystkich przyjmiemy i upchamy w Europie? Dlaczego UE nie prowadzi polityki odstraszającej? Niech budują swoje afrykańskie państwa, zamiast przyjeżdżać i niszczyć nasze europejskie.
Europejczyk
4 tyg. temu
Przecież Unia zbierała pieniądze (i zebrała) na patrolowanie wybrzeża u brzegów Afryki i natychmiastowe zawracanie pontoniarzy natychmiast po opuszczeniu plaży.... i co?
bCHhhQvD
renia
4 tyg. temu
czego oni tu szukaja dlaczego sa nadal wpuszczani
Galin
4 tyg. temu
Chcacemu nie dzieje sie krzywda, zaryzykowali i polegli
Najnowsze komentarze (200)
S. Venturez
4 tyg. temu
Dobre i to. Planeta i tak jest przeludniona.
Bojo
4 tyg. temu
Przewoźnikowi kare dowalić za zaśmiecanie morza
Noe
4 tyg. temu
Dla mnie to całą tą Afrykę tak jak legendarną Atlantydę mogłoby pochłonąć morze. Szkoda mi tylko słoni, lwów, żyraf i innych zwierząt. Ale i tak to wszystko wcześniej czy później zeżrą murzyni. Robić się nie chce bo gorąco, auj stoi (motto murzynków)
Marlena
4 tyg. temu
Czy wiadomo już do jakiego państwa zostaną dopisani jako ofiary koronawirusa?
BLM
4 tyg. temu
a co z łodzią? przetrwała ?
Janusz
4 tyg. temu
Kto namieszał w Afryce powinien ponosić tego konsekwencje.
Leeo
4 tyg. temu
Ja jako obywatel Uni Europejskiej jeszcze w 2004 roku nie mogłem legalnie podjąć żadnej pracy i mogłem przebywać tam tylko turystycznie . A dziś przypłynie jakiś gościu na pontonie do europy i już nabywa PRAWA Boskie . A ja mam na niego tyrać Ludzie LITOŚCI .
GDSFGFHKTF
4 tyg. temu
A CZY JA IM KAZAŁEM PŁYNAC? CO MNIE TO OBCHODZI
bCHhhQvv
Loki
4 tyg. temu
Pani Aldono, niech się pani zdecyduje, imigranci czy migranci, bo to duża różnica. A może dla pani to wszystko jedno?
moj nikt
4 tyg. temu
kiedys to się nazywało najazd. teraz emigracja
tor hek
4 tyg. temu
Ciekawe czy z tego powodu we Włoszech ogłoszono żałobę narodową ?
Grzesiek I
4 tyg. temu
Kłamstwo, nie przewoziła tylko przemycała. A tragedia to by była, gdyby ci migranci dotarli do Europy.
Polak zSydney
4 tyg. temu
Do Australii przyjechal uchodzca z Somali. Po 14 dniach pobytu zostal zatrzymany przez Policje w Sydney i UDOWODNIONO mu 10 gwaltow. Podczas rozprawy sedzia pyta oskarzonego dlaczego nie spytal tych kobiet czy chca z nim wspozyc plciowo na co oskorzony z oburzeniem w glosie dal odpowiedz ; CO ! to ja sie mam jeszcze ich pytac czy one chca ze mna seksu ! To ja bym nigdy nie zaruchal z tymi larwami ! Sedzia widzac z kim ma do czynienia wydal taki wyrok : 2 i 1/2 roku ciezkiego wiezienia BEZ PRAWA LASKI i po wykonaniu wyroku natychmistowa deportacja z Australii.
MICHAŁ
4 tyg. temu
EUROPA TO NIE OBSZAR AFRYKI CZY AZJI I MAMY PRAWO U SIEBIE CZUĆ SIĘ SWOBODNIE I PEWNIE . .A CO DO DAWNYCH KOLONISTÓW WZGLĘDEM DAWNYCH PAŃSTW KTÓRE SKOLONIZOWALI TO NIE ZABIERAM GŁOSU JAKI MAJĄ WOBEC NICH OBOWIĄZEK I JAK GO MAJĄ WYKONAĆ
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić