Wróć na
A.M
|
aktualizacja

Grecja. Starcia z policją. Chodzi o ośrodki dla migrantów

157
Podziel się

Nie wygasają zamieszki w sprawie budowy kolejnych ośrodków dla uchodźców na greckich wyspach. Mieszkańcy nie zamierzają ustąpić. Policja użyła gazu łzawiącego oraz gumowych pocisków. W wyniku starć wiele osób zostało rannych.

Grecja. Starcia z policją. Chodzi o ośrodki dla migrantów
(Getty Images)
bCHyybcR

Demonstracje odbywają się na wyspach Lesbos, Chios i Samos To tam przez ostatnie lata przybyły setki migrantów. Istniejące ośrodki są przepełnione, a przebywające tam osoby żyją w niebezpiecznych warunkach.

Ostatnio liczba przybyszów ponownie wzrosła. Na greckich wyspach koczuje obecnie ponad 40 tys. migrantów.

Mieszkańcy wysp są wściekli i nie zamierzają ustąpić. Rozpoczęcie budowy kolejnych ośrodków migracyjnych nie uzyskało zgody mieszkańców. Mimo to rozpoczęła się budowa. Mieszkańcy obawiają się, że ośrodki nie będą miały charakteru przejściowego.

bCHyybcT

Zobacz także: Szwedzka Sigtuna. Miasto wikingów było pełne migrantów

Zbulwersowani mieszkańcy wyszli na ulice. Zamieszki trwają

Protestujący rzucali w policjantów kamieniami, a funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i gumowymi pociskami.

Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Protestujący blokowali także drogi, aby sprzęt budowlany nie dostał się na teren nowych obozów.

bCHyybcZ

Premier Mitsotakis przyjął ostrzejsze stanowisko w sprawie migracji. Niedawno rząd grecki rozważał ustanowienia pływającej bariery uniemożliwiającej migrantom przybycie drogą morską.

Mam jasne przesłanie dla tych, którzy wiedzą, że azyl im nie przysługuje: nie przyjeżdżajcie - oświadczył Micotakis w greckiej telewizji publicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHyybdu
KOMENTARZE
(157)
ktoś
4 miesiące temu
I tak Europa na własne życzenie przestaje istnieć na mapach świata.
mich
4 miesiące temu
Do rodaków strzelają, a czarną dzicz chronią. Super!
ip123
4 miesiące temu
Europejczycy w swojej naiwności dąży do zguby swojej i swoich wypracowanych dóbr. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ktoś paskudnie steruje do zbliżającej się zagłady. Kto na tym zarabia? Prowadzi to do " wojny domowej" bez kontroli. Kto nas wyzwoli? Oczywiście że amerykańskie wojska. U nich tego problemu nie ma, bo nie "wchłaniają" bez zastanowienia ludzi bez prawa wjazdu lub wejścia. Jeszcze mamy z 10-20 lat względnego spokoju. A co później....czy koniec cywilizacji europejskiej w naszym rozumieniu? Przykłady roszczeniowe nowoprzybyłych już występują. Co dalej Pani b. Kanclerz Niemiec - Merkel?
bCHyybdv
Rychu
4 miesiące temu
Jak sie nie pilnuje wlasnych granic to sie tego ponosi konsekwencje ( karabin maszynowy kazdego nielegalnego imigranta dogoni ). A Grecy maja swoje doswiadczenia z muzulmanami.Raczej przykre.
p123
4 miesiące temu
wypad z uchodzcami do krajów arabskich skąd pochodzą
Najnowsze komentarze (157)
ziomek
4 miesiące temu
to fajne tam zomo mają
ip123
4 miesiące temu
Jest nadzieja, że Grecy powołają straż obywatelską i jak pod Maratonem zastąpią drogę "nachodźcom". A łodzie będą spychane w morze. Brak dokumentów, wiz wjazdowych i brak środków wg standardów na pobyt nie upoważnia do przekroczenia granicy danego państwa. Czas pociąć kutry przemytnicze na kawałki do hut a przestępczych kapitanów wysłać na Wyspy długiego odosobnienia.
janek
4 miesiące temu
Wszystkich na jedną z tych wysp mieszkańców zabrać ogrodzić wysokim murem i po sprawie.
sprawiedliwie
4 miesiące temu
I wcale się im nie dziwię .Dosyć darmozjadów i awanturników przybyło do Europy .
Endi Kraków
4 miesiące temu
Jakoś mnie to nie dziwi! Grecy w pocie czoła zasuwając od rana w pracy patrząc codziennie na tysiące nierobów którzy kręcą się w kółko, stają gdzie popadnie , kradną i ogólnie przejawiają absolutną niechęć do tubylców
Hrhe
4 miesiące temu
Gdyby nie PiS to ten syf byłby i nas
abwera
4 miesiące temu
cały ten chaos prowadzi to upadku wszystkich rządów i wprowadzeniu jednego wspólnego, tak sie zmienia władzę - dziej i rządź
kibic
4 miesiące temu
PIS na wieki wiekow
bCHyybdn
Tad
4 miesiące temu
Korano wirus zdziesiatkuje ludność Europy, więc imigranci są potrzebni.
Onasi
4 miesiące temu
Dziekujmy PISowi i Prezesowi,ze uchronil nas przed POborem Lewacym
obserator
4 miesiące temu
Szkoda mi Tych Greków, najpierw kryzys, wykupienie przez Niemcy majątku, następnie wpychanie emigrantów zaproszonych przez makrelę.Grecjo ! Kolebko kultury europejskiej nie daj się!
tom
4 miesiące temu
Tak wygląda lewacka demokracja - mimo, że mieszkancy nie zgadzają się na budowę nowych obiektów to władza robi swoje.
pieseł
4 miesiące temu
Dlatego głosuję na PIS
Dawid
4 miesiące temu
Tak skutkuje w praktyce ideologia poprawnosci politycznej. Zydzi wmowili bialej rasie, ze jest wrzodem na ciele ludzkosi jak powiedziala kiedys zydowska intelektualistka.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić