Zauważył to w lesie. "Przemieszcza się pożerając mikroorganizmy"

0

Lasy Państwowe po raz kolejny zamieściły w mediach społecznościowych fotografię, która wzbudziła zainteresowanie internautów. Tym razem jeden z leśników uchwycił obiektywem swojego aparatu bukietka malinowego.

Zauważył to w lesie. "Przemieszcza się pożerając mikroorganizmy"
Lasy Państwowe pokazały zdjęcie (Facebook, Lasy Państwowe)

Polscy leśnicy prężnie działają w mediach społecznościowych. Konta rozmaitych nadleśnictw budzą zainteresowanie internautów z całej Polski.

Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami. Udowadniają tym samym, że lasy na terenie Polski kryją wiele niesamowitych tajemnic.

Tym razem Lasy Państwowe zamieściły zdjęcie wykonane przez Dariusza Dzietkarza. Autor jak zwykle uchwycił obiektywem swojego aparatu coś wyjątkowego, ale nie zawsze dostrzeganego przez wszystkich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarcie koło w lesie. Tajemniczy krąg z grzybów od wieków kojarzony był z czarami

Na fotografii znalazł się bukietek malinowy. Niezwykle wyglądający śluzowiec przemieszcza się pożerając napotkane po drodze mikroorganizmy i poszukując miejsca dogodnego do dalszego rozwoju.

Okres pomiędzy zimą a wiosną to czas, kiedy bukietka można spotkać w polskich lasach. Organizm ten uwielbia próchniejące, wilgotne drewno. Nie jest aż tak łatwo go dostrzec ze względu na jego bardzo małe rozmiary. Lubi kryć się w zakamarkach, jednak wyróżnia się z nich ze względu na swoje malinowo-czerwone jaskrawe barwy.

Bukietek malinowy. Czym jest?

Bukietek malinowy to ciekawy przypadek. Należy do śluzowców, które nie są roślinami, zwierzętami ani grzybami, a stanowią odrębną grupę organizmów. Występuje w polskich lasach stosunkowo powszechnie, jednak ich charakter sprawia, że z reguły pozostaje niezauważony.

Lasy Państwowe w opublikowanym na Facebooku wpisie poradziły, co zrobić, aby natknąć się na bukietka. Każda osoba, która chciałaby zobaczyć ten organizm na żywo powinna po prostu rzucić okiem na butwiejący pniak.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić