Zauważyłeś je w lesie? Lepiej miej się na baczności!

38

Te informacje to cenna wskazówka nie tylko dla miłośników przyrody. Nadleśnictwo Kalisz Pomorski podzieliło się na swoim profilu na Facebooku ciekawym zdjęciem. Widać na nim pewne tropy, czyli odbicia zwierzęcych łap. Leśnicy zapytali internautów, jak myślą, do kogo należą? Udzielili też kilku podpowiedzi.

Zauważyłeś je w lesie? Lepiej miej się na baczności!
Leśnicy pokazali tropy zwierzęcia. (Facebook, Nadleśnictwo Kalisz Pomorski, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Kalisz Pomorski znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jednostka prowadzi aktywnie na Facebooku własny fanpejdż. Stronę tę obserwuje już 2,6 tysięcy internautów.

Leśnicy pokazali zdjęcie tropów. Poprosili użytkowników sieci o pomoc w ich identyfikacji

Nowy post pojawił się na stronie placówki na Facebooku w środę, 10 maja 2023 roku. Fachowcy zaznaczyli już na początku wpisu, że temat będzie dotyczył... śladów zostawianych przez faunę.

"Czy zauważyliście obecność wilka podczas pobytu w lesie? Coraz częściej możemy się natknąć na ich tropy i ślady, które po sobie zostawiają. Wielu z nas zastanawia się, czy są to tropy psa, a może jednak wilka..." - napisali tajemniczo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zwierzęta przypominają o sprzątaniu lasu. Nagranie z Wigierskiego Parku Narodowego

Następnie leśnicy podzielili się kilkoma wskazówkami, jak skutecznie i szybko rozpoznać tropy wilka. "Ślad łapy wilka jest wydłużony, opuszki palcowe ustawione symetrycznie, między odbiciem poduszek wyraźnie widoczna jest litera X, a przednie pazury są wyraźnie odbite od pazurów bocznych" - przekazali.

Przypomnieli, iż wilki w porównaniu z psami pozostawiają tropy w linii prostej. "Trop psa jest najczęściej mniejszy niż u wilka, bardziej okrągły (szerszy), mniej symetryczny. Boczne opuszki palcowe znacznie bardziej wysunięte do przodu niż u wilka" - dodali.

Na koniec pozostawili zagadkę do rozwiązania internautom. "Jak myślicie czyje tropy są na zdjęciu?" - zapytali.

Użytkownicy sieci z chęcią komentowali post Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. "Wygląda na ślad jakiegoś psowatego. Coś między ratlerkiem, jamnikiem i krzyżówką hieny pręgowatej z chartem afgańskim. Raczej nie zostawił go szakal" - pisała jedna osoba na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić