Zawisł na gałęzi drzewa. Niecodzienna akcja ratunkowa pod Olsztynem

13

Wielkim sercem wykazali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolajnach (woj. warmińsko-mazurskie). Strażacy uratowali łabędzia, który zawisł na drzewie i nie potrafił się samodzielnie wydostać. Zwierzę po otrzymaniu leków u weterynarza ma wkrótce wrócić na wolność. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Zawisł na gałęzi drzewa. Niecodzienna akcja ratunkowa pod Olsztynem
Ptak utknął na drzewie i nie potrafił sam się oswobodzić (Facebook, OSP Smolajny)

Niecodzienne sceny rozegrały się w sobotę ok. godz. 13:50 w Smolajnach w powiecie olsztyńskim. Druhowie z OSP Smolajny otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który utknął na drzewie w pobliżu rzeki Łyny. Strażaków zawiadomiła spacerująca w pobliżu kobieta.

Łabędź utknął na drzewie. Pomogli mu strażacy

Kiedy druhowie przybyli na miejsce, zastali łabędzia wiszącego na gałęziach drzewa. Jego głowa znajdowała się pomiędzy konarami, na wysokości ok. 6 metrów. Zwierzę nie potrafiło w żaden sposób się wydostać.

Druhowie ściągnęli łabędzia z drzewa przy pomocy drabiny. Ptak był osłabiony, ale nie miał widocznych obrażeń. Został przetransportowany w specjalnej klatce do weterynarza.

Prawdopodobnie dostał zastrzyki i jeszcze dzisiaj ma zostać wypuszczony – przekazał w rozmowie z PAP prezes OSP Smolajny Marcin Lisowski.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Zauważył rannego łabędzia. Zdjęcia z akcji ratunkowej na stawie pod Krakowem

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić