Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem. "Ocean cierpień cierpienia"

41

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (53 l.) walczy z nowotworem złośliwym przełyku. Przez to polityk od bardzo dawna nie pokazuje się publicznie. Niedawno były premier Leszek Miller (77 l.) zarzucił choremu, że... może on symulować. Stan zdrowia Ziobro szybko skomentowała Beata Kempa. - Nie wyobrażam sobie - mówiła oburzona.

Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem. "Ocean cierpień cierpienia"
Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem. "Ocean cierpień cierpienia". (AKPA, AKPA)

To bardzo ciężki czas dla polityka Zbigniewa Ziobro. Mężczyzna ma być już po trzeciej chemioterapii. Czeka go także poważna operacja w związku z nowotworem przełyku, na jaki cierpi.

Niedawno Leszek Miller, były premier RP, rozmawiając z dziennikarzami "Gazeta.pl" nieelegancko zasugerował, że Ziobro.... może symulować swoją chorobę. Podał, że "nie ma pewności, czy on jest rzeczywiście chory".

Żadna zaprzyjaźniona telewizja nie weszła na oddział, na którym leży, w mediach społecznościowych nie pojawiło się ani jedno zdjęcie ze szpitala - mówił Miller.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To kulminacja walki w rządzie. "Piekło zamarznie"

Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem. "Ocean cierpień cierpienia"

Ze słowami Millera nie mogła zgodzić się europosłanka Beata Kempa. Bliska współpracowniczka Ziobry zwróciła się do byłego premiera na antenie Polsat News. Nie gryzła się w język.

Nie wyobrażam sobie, żebym robiła sobie jakieś fotki w sali, gdzie jest ocean cierpień. Ocean cierpień cierpienia generalnie, po to, żeby zadowolić jakiegoś polityka. Ja chcę spuścić zasłonę milczenia. Apeluję również do polityków, żebyśmy nie przekraczali pewnej linii, która nigdy do tej pory nie była przekraczana, jeśli idzie o choroby, o śmierć, dlatego że mamy różne poglądy polityczne - prosiła.

Przy okazji Kempa przekazała, że nowotwór Ziobry jest wyjątkowo ciężki, o czym świadczą choćby statystyczne rokowania. - Pan minister bardzo, bardzo walczy. My wszyscy jak możemy wspieramy, przede wszystkim modlitwą. Chcę bardzo podziękować, bo bardzo wiele osób nie dalej jak wczoraj czy przedwczoraj zapewniało we Wrocławiu, że w taki sposób chce pana ministra wesprzeć - podała.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić