o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zbigniew Ziobro wprost o pomyśle PiS. "Nie zgadzamy się na to!!!"

39
Podziel się

Zbigniew Ziobro bardzo krytycznie odniósł się do propozycji unijnego kompromisu, na który przystały władze PiS. Jeśli zostanie on zaakceptowany, może dojść do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy.

Zbigniew Ziobro wprost o pomyśle PiS. "Nie zgadzamy się na to!!!"
Zbigniew Ziobro (Getty Images)
bDyIVnXF

Ważą się losy nowego budżetu Unii Europejskiej. Dziennikarze RMF FM ustalili, że jeśli doszłoby do zaakceptowania unijnego kompromisu, partia Solidarna Polska, utworzona przez byłych działaczy PiS, na czele ze Zbigniewem Ziobro, mogłaby zażądać dymisji premiera Mateusza Morawieckiego.

Zbigniew Ziobro mógłby chcieć dymisji premiera?

Akceptacja unijnego kompromisu może doprowadzić do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska może chcieć odwołać premiera. Decyzje zostaną podjęte po szczycie w Brukseli.

bDyIVnXH

Zbigniew Ziobro mówi wprost

Propozycja kompromisu w sprawie unijnego budżetu, opracowana przez premierów Polski, Węgier i Niemiec, trafiła do władz UE. Pojawił się tam m.in. zapis o tym, że w przypadku naruszenia praworządności nie można zawieszać płatności funduszy unijnych. Krytycznie do projektu, na który przystały władze PiS, odniósł się jednak Zbigniew Ziobro.

bDyIVnXN
Konkluzje interpretujące i wytyczne nie są prawem! Prawem jest rozporządzenie. Jeżeli rozporządzenie łączące budżet z ideologią wejdzie w życie, będzie to znaczące ograniczenie suwerenności Polski i złamanie europejskich traktów. Nie zgadzamy się na to!!! - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.
bDyIVnYi
KOMENTARZE
(39)
4443
miesiąc temu
Panie płaczek, Polacy nie zgadzają się by grupka prawicowych fanatyków u władzy urządzała życie reszcie kraju. Te wasze wybryki skończą was przy wyborach.
Twój nick
miesiąc temu
Niedouczomy magister-minister chce dyktować warunki unijnym prezydentom. Powodzenia 1
reak
miesiąc temu
Baju baju .Na co czeka. Niech wychodzi z koalicji. Nie zrobi tego - kasa, to główna przeszkoda.
bDyIVnYj
linka
miesiąc temu
W końcu sam się zaorze.
joda
miesiąc temu
Nic nie zrobi z niczego nie wyjdzie. Liczy się tylko kasa.
Najnowsze komentarze (39)
babcia
miesiąc temu
Prawica okrada ludzi z oszczędności. Inflacja duża, mieszkania drożeją, opłaty za mieszkanie, gaz, prąd, wszystko. Co z tych 500+, jak trzeba dwa razy tyle płacić? Chodzi o to, żeby tym co mają nawet małe oszczędności, wszystko zabrać. Najbardziej dotyka to starych ludzi, którzy całe życie oszczędzali, żeby odłożyć coś na czarną godzinę. Fanatycy się kłócą zamiast zadbać o ludzi, gospodarkę, inwestycje.
Grzegorz
miesiąc temu
Miękiszon
zxcv
miesiąc temu
Ale dużo tu POpierających wpisy jakoby innych nie było, co za jednomyślność w narodzie a na ulicach grupki z inwektywami na ustach. Czy to jest prawda czy manipulacja tylko???????????
3mam kciuki
miesiąc temu
Panie zero, liczę na pana, że dotrzyma pan słowa i odejście w siną dal ! 💪
oko
miesiąc temu
...Panie Zbigniewie ma Pan rację...ta sitwa w Brukseli nie daje gwarancji i każdy paragraf dopasują do swoich potrzeb...sprawa nagłośniona na cały świat...Polska sama nie zmieni "praworządności" unii...inne kraje muszą dostać praworządnością w d.pę aby to zrozumieć...
Qar
miesiąc temu
Po pieniądze to pierwsi, ale żeby przestrzegać prawo unijne, które de facto sami zaakceptowali, przystępując do Unii, to już niekoniecznie. Toczą jakieś dziwne wojenki, zamiast pomyśleć, że może faktycznie coś nie tak jest w Polsce z tą praworządnością i że nie są to tylko czyjeś wymysły?
gosccc
miesiąc temu
Miękiszon zostanie w koalicji, tylko twardy zawodnik pokarze czy jest prawdziwym twardymszonem.
dużyMa
miesiąc temu
a my nie zgadzamy się na Ziobrę!!!
bDyIVnYb
Narod
miesiąc temu
Ziobro - podaj sie do dymisji - bo i tak ciebie wyciagniemy z tego palacyku. Taczki sa juz gotowe.
bzz
miesiąc temu
Zrobił se ministerek księstwo, próbuje przejąć całkowitą kontrole nad wymiarem sprawiedliwości, próbuje go kontrolować i uideowić według fanatycznych poglądów, a potem drze się na całe gardło - Łunia nam odbiera suwerenność, to jest prawdziwy obraz dzisiejszej rzeczywistości
3X NIE
miesiąc temu
Zbigniew Ziobro ma racjE! Popieram go z całej siły, bo niech UE nie dyktuje nam idiotycznych warunków, bo tu wcale nie chodzi o nasza praworządność. TO TUSK DZIAŁA JAK ZWYKLE PRZECIWKO WŁASNEMU KRAJOWI. Śmiem napisać: ZDRADA ZDRADA ZDRADA!
gosciiu
miesiąc temu
No i co teraz zrobi pan miękiszonek??? Będzie miękki czy twardy?
Lech
miesiąc temu
Ta nasze miękiszony wystarczyło że Tramp pochwalił i jadły z ręki, wręcz czołgały się, przyjmowały każdą cenę,,, ,a pyskują do UE bo wiedzą ,że Tusk w UE zadba o Polskę i Polaków, a jak wyjdą na jaw ich kłamstwa, oszustwa i machloje skończy się dojna zmiana. Trzeba będzie wyjaśniać te państwowe darowizny kasy i ziemi plebanom i odkupywanie za GROSZE , te miliardy do ich fundacji i fikcyjnych firm , te setki miliardów nowych długów , dziesiątki nowych podatków i wzrost realnej biedy i biednych ludzi.
Jarosław K.
miesiąc temu
Zbyszku teraz udowodnij że nie jesteś MIĘKISZONEM i zerwij koalicją. Ale jesteś za cienki żeby podjąć męską decyzję i dalej będziesz się błaźnił aż dosięgnie cię ręka sprawiedliwości ludowej. Już Zbysiu za parę chwil będziesz sądzony a potem pod celą już czekają
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić