Zderzenie dwóch tramwajów w Łodzi. Jest nagranie z momentu wypadku

48

Do sieci trafiło nagranie ze zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło w miniony czwartek w Łodzi. W zdarzeniu poszkodowanych zostało aż 29 osób, a 11 trafiło do szpitala. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Zderzenie dwóch tramwajów w Łodzi. Jest nagranie z momentu wypadku
Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia (Stop Cham, YouTube)

Niebezpieczny incydent miał miejsce w czwartek 25 sierpnia w Łodzi. Jak ustalili policjanci, na alei Mickiewicza 49-letni motorniczy tramwaju linii 14 z niewyjaśnionych przyczyn uderzył z dużą prędkością w tył tramwaju linii 10.

W wyniku zdarzenia 29 osób odniosło obrażenia. 11 z nich zostało zabranych do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Na szczęście życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy poszkodowani opuścili już placówki, do których ich skierowano.

Po wypadku motorniczowie zostali przebadani pod kątem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Oprócz tego od motorniczych pobrano krew do dodatkowych badań.

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak informuje TVN24, Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Postępowanie prowadzone jest w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, która zagrażała życiu lub zdrowiu wielu osób. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 10 lat więzienia.

Pojazdy biorące udział w incydencie zostały zabezpieczone, prokuratura planuje przeprowadzenie ich oględzin z udziałem biegłego i komisji MPK. Jednocześnie w sprawie przesłuchiwani są świadkowie. Prokuratura będzie ustalać, czy do zdarzenia przyczyniła się przeprowadzana naprawa trakcji elektrycznej.

Nagranie z momentu zdarzenia

Na kanale "Stop Cham" na YouTube pojawił się film, ukazujący moment zderzenia się pojazdów. Sytuacja została zarejestrowała przez kamerkę samochodową, zainstalowaną w pojeździe jednego z uczestników ruchu.

Zobacz także: Potrącony pieszy zrobił salto w powietrzu. Koszmarny wypadek w Zielonej Górze
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić