aktualizacja 

Przebieraniec przeprowadzał kontrolę aut. Po chwili nie było mu już do śmiechu

Na jednej z ulic Elbląga doszło do sytuacji rodem z filmu komediowego. Kierowcy wezwali policję, gdyż ich podejrzenia wzbudził mężczyzna w odblaskowej kamizelce, który zatrzymywał auta do kontroli. Po przybyciu mundurowych doszło do niespodziewanego rozwoju wydarzeń.

Przebieraniec przeprowadzał kontrolę aut. Po chwili nie było mu już do śmiechu
Przebieraniec został zdemaskowany (Policja)

25 sierpnia około godziny 16 policjanci z Elbląga otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Rozmówca opowiedział o mężczyźnie, który podejrzanie zachowywał się, stojąc przy ul. Hetmańskiej. Kierowcy samochodów byli przez niego zatrzymywani do kontroli. Na miejsce wysłano patrol policji.

Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili, że zgłaszający miał rację. Mężczyzna w odblaskowej kamizelce z emblematem "ruchu drogowego" stał na poboczu przy swoim samochodzie i zatrzymywał "lizakiem" inne pojazdy. Mundurowi nie mogli pozwolić mu na kontynuowanie zabawy kosztem innych, dlatego chcieli się z nim skonfrontować. Sprawca zamieszania na ich widok wsiadł do swojego seata i odjechał.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania auta do kontroli kierowca nie reagował. Doszło do rajdu ulicami Elbląga, podczas którego uciekinier złamał szereg zasad kodeksu ruchu drogowego. W pewnym momencie w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 130 km/h. Pościg zakończył się zatrzymaniem przy ul. Płk. Dąbka.

To nie był jego pierwszy raz

Mężczyzna został aresztowany przez policjantów. 38-latek był wcześniej notowany za dokonywanie "kontroli drogowych" oraz udawanie policjanta. Ponadto zatrzymany prowadził stronę internetową dotyczącą pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowań po wypadkach drogowych oraz oferować pomoc prawną. Mężczyzna starał się tłumaczyć, mówiąc, że nie widział policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie niebawem przed sądem.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić