Zderzenie na przejściu przez ścieżkę rowerową. Czyja to wina?

566

Kamera monitoringu na jednej z ulic w Zielonej Górze nagrała bardzo niebezpieczną sytuację. Kobieta poruszająca się hulajnogą elektryczną po ścieżce rowerowej potrąciła pieszą przechodzącą przez przejście. Sprawą zajęła się policja.

Zderzenie na przejściu przez ścieżkę rowerową. Czyja to wina?
Zdarzenie nagrała kamera (Policja)

W ostatnich latach hulajnogi elektryczne zdobyły ogromną popularność w Polsce i za granicą. Niegdyś niewidoczne jednoślady stały się dla wielu gadżetem, bez którego nie wyobrażają sobie już życia. Użytkownicy docenili szeroko rozbudowane floty popularnych firm, które za przystępną kwotę udostępniają urządzenie na określony czas.

Osoby jeżdżące hulajnogami elektrycznymi zaczęły stanowić liczną grupę wśród uczestników ruchu drogowego. Zarówno oni, jak i kierowcy aut, rowerzyści oraz piesi, muszą zachować szczególną ostrożność przy każdym manewrze. Huajnogi elektryczne poruszają się szybko i niemalże bezdźwięcznie. Stanowi to dodatkowe ryzyko ewentualnego zderzenia lub potrącenia.

Wypadek w Zielonej Górze. Policja komentuje

W poniedziałek 12 września w godzinach wieczornych na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do incydentu z udziałem użytkowniczki hulajnogi elektrycznej. Kamera monitoringu nagrała moment, kiedy piesza weszła na pasy, chcąc przejść przez ścieżkę rowerową. Nie zwróciła jednak uwagi na nadjeżdżającą kobietę. Ta znajdowała się zbyt blisko, aby zdążyć zareagować. W konsekwencji doszło do potrącenia, a obie kobiety upadły.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez policję. Pomimo przysługującego pieszej pierwszeństwa, warto zwrócić uwagę, że ta wtargnęła na przejście bez wcześniejszego sprawdzenia, czy jest bezpiecznie. Kobieta poruszająca się na hulajnodze nie miała szans na odpowiednią reakcję. Niestety, poszkodowana upadając uderzyła głową o asfalt. Następnie ze złamaniem przetransportowano ją do szpitala.

Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu. Nie wiadomo, jaki będzie finał. Funkcjonariusze nie wskazali wprost, kto zawinił. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu należytej ostrożności. Muszą o tym pamiętać wszyscy, niezależnie od sposobu przemieszczania się.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić