Zderzyły się dwa samoloty. Wypadek w Małopolsce

91

Na lotnisku w Łososinie Dolna (woj. małopolskie) doszło do zderzenia dwóch ultralekkich samolotów podczas tankowania. Jedna osoba została ranna. To nie pierwszy wypadek na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego.

Zderzyły się dwa samoloty. Wypadek w Małopolsce
Zdjęcie poglądowe (Gmina Łososina Dolna)

Do zdarzenia doszło na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w miejscowości Łososina Dolna (woj. małopolskie) podczas tankowania samolotów. Jedna z ultralekkich maszyn zatankowała i jeszcze nie zdążyła odjechać. Kolejny samolot podjeżdżał, aby zatankować i nie zdążył w odpowiednim momencie zahamować.

Kolizja podczas tankowania. 1 osoba ranna

W obu maszynach przebywali adepci sztuki latania. Nie odnieśli żadnych obrażeń, ucierpiał natomiast 23-letni student lotnictwa, który stał obok jednego z samolotów. Jak podaje portal RMF24, ze wstępnych ustaleń wynika, że jego obrażenia nie są poważne.

Lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej, znane wśród miejscowych jako "zielona ląka", to miejsce, w którym odbywają się szkolenia szybowcowe czy samolotowe. Wykorzystuje się też dla lotów wycieczkowych ultralekkimi maszynami.

Nie pierwszy wypadek na tym lotnisku

To nie pierwszy wypadek na terenie lotniska. Na znajdującym się w Łososinie Dolnej lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Nowym Sączu kilka miesięcy temu wylądował ultralekki samolot turystyczny Tecman 2002, który nie miał wysuniętego podwozia. W wyniku zetknięcia maszyny z ziemią uszkodzone zostało jedynie śmigło. Pilot i pasażerka nie doznali żadnych urazów.

Zobacz także: Polacy chętnie latają na wakacje. Ekspert: 'Wszystko wróciło do czasów sprzed pandemii
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić