Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zdjął i zniszczył krzyż z kościoła. Więzienie dla Turka

14

Do zdarzenia doszło w handlowej dzielnicy Stambułu. Kamery monitoringu uchwyciły, jak mężczyzna wspiął się na ogrodzenie kościoła. Następnie zdjął zamontowany na budynku krzyż i cisnął nim o ziemię. Za akt wandalizmu spotkała go surowa kara.

Zdjął i zniszczył krzyż z kościoła. Więzienie dla Turka
Mężczyzna nielegalnie dostał się na teren kościoła, a następnie ukradł krzyż (YouTube.com, Yazı Log)

Mężczyzna zerwał krzyż z Kościoła imienia św. Grzegorza Iluminatora. To najstarsza zachowana ormiańska świątynia apostolska w Stambule i popularny obiekt turystyczny.

Zdjął krzyż z kościoła. Jaką otrzymał karę?

Policja ustaliła, że sprawca nazywa się Mazlum Serin. Został on schwytany tydzień po dokonaniu przestępstwa. Jak podaje Middle East Monitor, mężczyźnie postawiono zarzut niszczenia miejsca kultu i cmentarza.

Sam oskarżony zaprzeczał, aby kierowała nim niechęć do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Swoje postępowanie tłumaczył tym, że feralnego dnia miał zły dzień i dlatego zdecydował się na – nieplanowany wcześniej – akt wandalizmu. Zapewnił również o swoim szacunku do wszystkich religii.

Tamtego dnia byłem po prostu zły, nie planowałem ani nie zamierzałem szkodzić kościołowi, szanuję wszystkie religie – cytuje oskarżonego Mazluma Serina MEMO.
Zobacz także: Zobacz też: Zbeszcześcił krzyż w Bielsku-Białej. Policja ujęła sprawcę

Sąd jednak nie dał wiary wyjaśnieniom podejrzanego. Jak się okazało w toku śledztwa, Mazlum Serin już wcześniej miał problemy z prawem.

Wyrok w sprawie aktu wandalizmu wydał Anatolijski Główny Prokurator Publiczny. Mazlum Serin został skazany na pięć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić