o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kolejny akt wandalizmu w Tatrach. Popularna trasa została oszpecona

22
Podziel się

Nie wszyscy potrafią uszanować piękno gór. Najnowsze zdjęcia zrobione tuż pod kopułą szczytową Giewontu są smutnym przykładem tego, co pozostawiają po sobie osoby, które trudno nazwać turystami.

Szlaki w Tatrach są często uczęszczane przez turystów. Część z nich pozostawiam po sobie wstydliwe "pamiątki"
Szlaki w Tatrach są często uczęszczane przez turystów. Część z nich pozostawiam po sobie wstydliwe "pamiątki" (Shutterstock.com)
bEhgpLNN

Niestety przyzwyczailiśmy się do tego, że przystanki autobusowe czy ściany budynków są często pomazane sprayami czy flamastrami. Jednak trudno pogodzić się z tym, że takie same "zjawisko" występuje w miejscu, które powinno być nieskazitelnie czyste, czyli na łonie natury. Tym razem mowa o "autografach", jakie pozostawiły po sobie nieznane osoby na niemal całej trasie od Kondrackiej Przełęczy do Wyżniej Kondrackiej Przełęczy.

O akcie wandalizmu poinformował portal Tatromaniak i umieścił na swojej stronie film oraz zdjęcia, których autorem jest Paweł Stanuch. Nie ulega wątpliwości, że szlak na Giewont został zwyczajnie oszpecony. Ze zdjęć wynika, że część tych napisów pojawiła się w pierwszych dniach czerwca.

bEhgpLNP

W ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do aktów wandalizmu w Tatrach, jednak z powodu braku monitoringu niezwykle trudno złapać osoby, które niszczą piękno gór.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Poraził ich prąd i zeszli z Giewontu o własnych siłach. Głupota czy odwaga?
bEhgpLOq
KOMENTARZE
(22)
saydo
2 lata temu
Nie wiadomo jaka będzie III wojna światowa ale IV będzie na maczugi. I właśnie to są pierwsze oznaki zdziczenia i powrotu niektórych w przyspieszonym tempie do epoki kamienia łupanego. Neandertalczycy robili napisy na skałach i to się powtarza.
gnago
2 lata temu
przy gołych ścianach, barierach dźwiękochłonnych stawiać w ukryciu snajperów z kulami gumowymi. kilka miesięcy i po problemie. zwłaszcza po inwigilacji wizyjnej sklepów ze sprejami
citizen
2 lata temu
Lista the billi - bezcenne !!!
bEhgpLOr
Gaździna
2 lata temu
to się dzieje i będzie działo. Wystarczy by TPN umieścił na szczycie tablice. Chcą się podpisywać to niech podpisują w wytyczone miejsce. To samo dotyczy gum do żucia i petów.
rok 1963
2 lata temu
Niestety jest to dowód porażki polskiego systemu edukacyjnego i nauczycieli oraz przede wszystkim rodziców. I tutaj powiem stare, "za moich czasów" były akty wandalizmu, ale nie w takiej skali, a młodzież miała więcej szacunku dla innych i otoczenia.
Niko
2 lata temu
Tak widziałem to wczoraj. Nawet kamienie pomazane pisakami. Co trzeba mieć we łbie żeby tak robić.
wassermann
2 lata temu
wystraszyl mnie tytul. bylem juz pewny,ze gubalowke nad morze do juraty pis przeniosl
aqq
2 lata temu
"Bezmyślny akt wandalizmu"... a czy jakiś akt wandalizmu może być "przemyślany"?
j-23
2 lata temu
cholera zbierają nie małe pieniądze za wejścia oraz duże pieniądze za parkingi i kamer jeszcze nie zrobili na trasach!? Gdzie idzie ta kasa górale!? - skoro w sezonie jest tam po kilkanaście tysięcy osób na jakimkolwiek ze szlaków!
DG
2 lata temu
To trzeba mieć iloraz iść z mazakiem czy sprajem w góry nie wspomnę też o pozbywaniu się na szlakach z papierkow po batonach i butelek po napojach....
dziadek
2 lata temu
A ja myśle że obecna młodzięż nie posiada priorytetów - żyje życiem wirtualnym i myśli że wszystko można zacząć od nowa (dostajesz nowe życia) bez konsekwencji . Nie posiada świadomości oceniania swoich czynów i nie myśli o przyszłości - młodzież konsupcujna. Sorki nie dotyczy wszystkich
ass
2 lata temu
To inteligentny elektorat PiSu.
hhhhhh
2 lata temu
po złapaniu obcinać ręce i nogi
bEhgpLOj
1959
2 lata temu
na 100% to robota" gówniaków" z wycieczki szkolnej.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić