o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

"Największe w historii Rosji". Niepokojące, nowe zdjęcia satelitarne z Krymu

Podziel się

W sieci opublikowano niepokojące zdjęcia satelitarne. Wynika z nich, że Rosja zbudowała na Krymie nową bazę wojskową. O sprawie poinformował portal "Daily Mail".

"Największe w historii Rosji". Niepokojące, nowe zdjęcia satelitarne z Krymu
Rosyjska baza na zdjęciach satelitarnych (Twitter)
bEsijQQB

Zdjęcia satelitarne wywołały niepokój niektórych państw. Rządy sojuszników USA oskarżają Władimira Putina o potajemne i nieuzasadnione gromadzenie dużej liczby wojsk na Krymie. Nie wiadomo, dlaczego Rosja zdecydowała się na podjęcie tak radykalnych kroków militarnych.

Zdjęcia satelitarne obozu wojskowego zostały wykonane przez PlanetLabs 13 kwietnia. Przedstawiają linie co najmniej tysiąca pojazdów wojskowych i namioty wojskowe dla żołnierzy piechoty na Krymie. To właśnie terytorium zostało zaanektowane przez Putina po spornym referendum w 2014 roku. Swój niepokój w sprawie nowej bazy wyraziła również Unia Europejska.

bEsijQQD
Jest to największe w historii Rosji rozmieszczenie wojsk na ukraińskich granicach - przyznał w poniedziałek szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell.

Nie wiadomo, dlaczego Rosja umieściła swoich żołnierzy na Krymie. Spekuluje się, że wojska te zostały wysłane w 2014 roku przez Putina, aby ułatwić aneksję. Potajemnie wspierano wówczas kilka separatystycznych prowincji we wschodniej Ukrainie w regionie Donbasu.

Niektórzy wiążą przybycie wojsk z napiętą sytuacją na linii Rosja-USA. W połowie kwietnia prezydent Joe Biden zdecydował o wysłaniu okrętów wojennych na Morze Czarne z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Pentagon nakazał jednak powrócić tym niszczycielom.

bEsijQQJ
Zobacz także: Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej reagują na zdjęcia Ewy Kopacz w kostnicy. "Dobrze się bawiła"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsijQRe
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić