Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Zdjęcia z gdańskiego sanepidu. Ludzie nie wierzą własnym oczom

1180
Podziel się:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podczas spotkania w Sanepidzie zaprezentowała nowy sprzęt do sekwencjonowania RNA Sars-Cov-2. Szczególne poruszenie wśród internautów wywołał udział w wydarzeniu arcybiskupa.

Zdjęcia z gdańskiego sanepidu. Ludzie nie wierzą własnym oczom
Ksiądz pobłogosławił nowy sprzęt (Twitter)

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Codziennie w Polsce odnotowuje się tysiące nowych przypadków zakażeń. W walce z chorobą lekarzom oraz sanitariuszom pomaga specjalistyczny sprzęt, którego potrzeba w szpitalach coraz więcej. Nowe urządzenia pokazała właśnie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

Najnowszym zakupem do stacji sanitarno-epidemiologicznej pochwaliły się władze. Pomorski Urząd Wojewódzki opublikował na Facebooku post, w którym napisał o uroczystości w Sanepidzie. Dzięki milionowi złotych z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 zakupiono sprzęt do sekwencjonowania RNA Sars-Cov-2. Wydarzenie uświetniła obecność ważnych gości w tym m.in. zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska, czy wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wśród zaproszonych gości był również arcybiskup Tadeusz Wojda. Duchowny poświęcił nowo zakupiony sprzęt, co zostało uwiecznione na zdjęciach opublikowanych na Facebooku. Obecność duchownego odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk skomentował kąśliwie, że dzięki obecności księdza Pomorze jest gotowe na walkę z Omicronem.

"A gdzie duchowni z innych religii?"

Obecność arcybiskupa nie spodobała się również wielu internautów. Komentujący zwrócili uwagę organizatorom na brak przedstawicieli innych religii. Wielu nie potrafiło zrozumieć, dlaczego władze zaprosiły księdza na prezentację sprzętu.

A po co tam ksiądz? Chyba że jest po szkoleniu i nieodpłatnie będzie obsługiwał sprzęt - skomentował jeden z internautów.
A gdzie duchowni z innych religii? Kiedy się wreszcie skończy chore zapraszanie duchownych jednego wybranego wyznania do instytucji państwowych? Albo zapraszamy wszystkich albo nikogo - napisał komentujący.
Zobacz także: Ustawa o testach pracowników? Komentarz wiceministra zdrowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1180)
Detroid.
4 miesiące temu
"o2" can do , (zamieszanie)
Jack
4 miesiące temu
Purpuraci powinni trzymać się z daleka od takiego sprzętu, bo dopiero co próbowali mnie przekonać, że szczepienie to grzech gorszy od zabójstwa! Niech osobie święcą jak już musza - jaja - najlepiej własne i trzymają je z dala od dzieci!
Detroid.
4 miesiące temu
"o2" can do , (zamieszanie).
Swój
4 miesiące temu
Po prostu jak czytam komentarze, to śmiać się chce z tego. W ogóle taki artykuł nie powinien się pojawić. Wirtualna Polska ciągle pisze o bzdetach i najczęściej tendencyjnie. Na okrągło - 24 godziny na dobę pisze o Kapłanach, kościele, Bogu, czy PiS. A ludzie w większości tu komentujący, to ludzie niewierzący- ateiści, którzy nie mają szacunku do niczego i do nikogo. Są zazdrośni, agresywni, pełni nienawiści i zwykle naigrywający się z drugiego człowieka. Najczęściej wypowiadają się na te tematy ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia o czym piszą. A trzeba pamiętać, że ZŁO krzyczy najgłośniej
Swój
4 miesiące temu
Dziwię się, że biskup bierze udział w tym procederze. Czyżby współpracował z Masonerią???Biskup ani żaden kapłan nie powinien brać udziału w poświęceniu maseczek i sprzętu covidowego, które nie zapobiegają zakażeniu i są szatańskie, które prowadzą do segregacji sanitarnej i ograniczają wolność obywateli., Swięcić ,to może dewocjonalia, świątynie, domy chrześcijan.
Detroid.
4 miesiące temu
Zaglądam tu z rana, zaglądam też po zmroku. Patrzę, a szczujnia cały czas w toku (i to z początku roku).
proste...
4 miesiące temu
"osoby wierzące" są zwyczajnie niespełna rozumu
hehe
4 miesiące temu
To już po sprzęcie.Brudna woda święcona zakaziła całość.
Detroid.
4 miesiące temu
Ale jaja , temat jeszcze jest drążony. Artykuł sprzed paru dni, a wciąż koment.Jak tak dalej pójdzie to art. otrzyma może nagrodę w dziedzinie ilości komentarzy czy coś takiego, chociaż sama treść i ranga artykułu w żaden sposób by na to nie wskazywały.
babinka
4 miesiące temu
Po kiego diabła takie zgromadzenie notabli i klechów? Kupili dany sprzęt zgodnie z ich obowiązkami na danym stanowisku pracy! Ludzie,to jest paranoja.Siedzisz na stołku,to pracuj,a nie jakieś tam dodatkowe wydatki na pseudo uroczystości!Przecież to pociąga za sobą dodatkowe środki pieniężne!Czy Polska jest aż tak bogata,by szastać pieniędzmi na lewo i na prawo????? Pomyślcie dla ilu chorych te pieniądze wystarczyły by na wykup leków.........
Zdzich
4 miesiące temu
Wczoraj hydraulik zamontował mi w łazience nowy sedes,jak myślicie katole,czy powinienem zawołać Czarnego żeby dokonał poświęcenia? Może być w randze proboszcza,nie jestem wymagający.
antyreligijny
4 miesiące temu
To zapraszający ksiedza na podobne uroczystości są chyba przekonani.że szamańskie praktyki przedstawiciela religijnego oszustwa/każda religia jest oszustwem i manipulacja/ cokolwiek i w czymkolwiek zmienia.Pomaga jedynie szamanowi.
Marago
4 miesiące temu
Może ten sprzęt zadziała jak został poświęcony przez biskupa?
raj na ziemi
4 miesiące temu
przed każdym posiedzeniem sejmu nie skazani pedofile (uniewinnieni między innymi przez Piotrowicza) powinni modlić się o odrobinę, choćby element rozumu dla władzy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić