Charków pod ostrzałem. Bilans ofiar rośnie. Te obrazki pokazują oblicze wojny

W nocy z wtorku na środę, z 1 na 2 marca, Rosjanie ponowili próbę wejścia do Charkowa. To, obok Kijowa, drugie największe miasto na Ukrainie. Obrazki są przerażające. Bilans ofiar rośnie. Niestety, giną również cywile.

Charków pod ostrzałem. Bilans ofiar rośnie. Te obrazki pokazują oblicze wojny
Charków pod ostrzałem. Bilans ofiar rośnie. Te obrazki pokazują oblicze wojny (YouTube)

Charków to jeden z głównych celów ataku rosyjskich oddziałów. Od kilku dni Rosja przeprowadza zmasowany ostrzał tego miasta. We wtorek na głównym placu miasta, w pobliżu siedziby władz obwodowych, doszło do wielkiego wybuchu. Pociski trafiły m.in. w filharmonię i osiedle mieszkalne.

Do ataku rosyjskich sił powietrzno-desantowych na miasto miało dojść po tym, gdy w Charkowie rozległy się syreny alarmujące o zagrożeniu z powietrza. Tylko tego dnia zginęło 10 osób, a około 35 zostało rannych.

Ataki na to miasto ponowiono także w nocy z wtorku na środę. Zaatakowany został m.in. budynek policji. Fatalnie sytuacja wygląda również w centrum Charkowa. W całym mieście panuje duże zadymienie.

Barbarzyńskie uderzenia rakietowe na centralny Plac Swobody i osiedla mieszkaniowe Charkowa. Putin nie jest w stanie złamać Ukrainy. W furii popełnia więcej zbrodni wojennych, morduje niewinnych cywilów - napisał szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba na Twitterze.

Charków liczy 1,5 mln mieszkańców, w większości rosyjskojęzycznych. Miasto znajduje się ok. 40 km od granicy z Rosją.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biden wspiera Ukrainę

Prezydent USA Joe Biden w czasie ostatniego orędzia zapowiedział, że Władimir Putin zapłaci w długiej perspektywie wysoką cenę za inwazję na Ukrainę, nawet jeśli odniesie sukcesy na polu bitwy.

Biden ogłosił także, że USA dołączą do państw UE i Kanady i zamkną przestrzeń powietrzną dla samolotów z Rosji.

Zobacz także: Ukraińcy stawiają opór rosyjskim żołnierzom. Nagranie z Berdiańska
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić