aktualizacja 

Zdjęcia z Trzcianki. Przykra niespodzianka dla premiera w Wielkopolsce

330

Jednym z punktów przedwyborczej kampanii Prawa i Sprawiedliwości była wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Trzciance (woj. wielkopolskie). Okazało się, że niektórzy mieszkańcy miasteczka niekoniecznie wyrażają się o tym spotkaniu w pozytywnym tonie...

Zdjęcia z Trzcianki. Przykra niespodzianka dla premiera w Wielkopolsce
Kraśnik, 25.09.2023. Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spotkania z mieszkańcami (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Do głosowania pozostało już tylko kilkanaście dni, a politycy wytrwale zwiedzają kolejne miasta, miasteczka i wsie w poszukiwaniu nowych wyborców.

Jednym z punktów objazdowej kampanii Prawa i Sprawiedliwości jest wielkopolska Trzcianka. To właśnie tam dziś, tj. 26 września, zaplanowano wizytę premiera Mateusza Morawieckiego. Spotkanie z szefem rządu odbędzie się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika, zlokalizowanej przy ulicy Broniewskiego 3.

Niezadowolenie z wizyty premiera na murach hali

Jak się okazało, wizyta premiera spotyka się także z oporem ze strony okolicznych mieszkańców. Osoby niezadowolone z wizyty Mateusza Morawieckiego dały temu wyraz, umieszczając na murach napisy "Jeb** PiS". Co ciekawe, udało się tego dokonać nawet mimo ogrodzenia znajdującego się nieopodal.

Te hasła pojawiły się na wznoszonej hali sportowej, zlokalizowanej obok szkoły. Ta kłopotliwa sytuacja została jednak szybko zażegnana przez osoby zainteresowane ukryciem tych wpisów.

Wulgarne hasła szybko zostały zamalowane. Uczyniono to w taki sposób, by obraźliwe określenie nie rzucało się w oczy. Mieszkańcy Trzcianki wypowiadający się na lokalnym forum są podzieleni w opinii na temat tego zdarzenia:

Cóż pomimo, że to dzieło wywołuje u mnie uśmiech nie pochwalam takich działań. Po prostu nie chcę wpisywać się w ordynarną,prostacką chamską narrację tępej pisowskiej ciemnoty i w taki sposób prowadzić dyskurs polityczny. Bądźmy mądrzejsi - stwierdza jeden z komentujących.
Tylko bez cenzury proszę. Nie jesteśmy na Białorusi czy w innym Bambukostanie. Jest budowa, są graffiti. Norma. Czy mundurowych już dowieziono? - skwitował inny komentator
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić