Zięć Stanisława Piotrowicza kandyduje do sejmu z list PiS. "Tak się złożyło"

146

Układy rodzinne często idą w parze z wielką polityką. Dobrze widać to na przykładzie Piotra Rycerskiego, szefa gabinetu politycznego ministra aktywów państwowych, który w zbliżających się wyborach startuje z list PiS. Młody polityk może pochwalić się sporym zapleczem politycznym. Szczególnie, że jego teściem jest kontrowersyjny sędzia Trybunału Julii Przyłębskiej, Stanisław Piotrowicz.

Zięć Stanisława Piotrowicza kandyduje do sejmu z list PiS. "Tak się złożyło"
Młody kandydat z PIS jest zięciem znanego polityka (Facebook, PAP)

Ma zaledwie 29 lat, całkiem spore doświadczenie w administracji rządowej, a do tego jego teściem jest wysoko postawiony polityk rządzącej partii.

I choć młody, podkarpacki polityk, Piotr Rycerski zapewnia, że jego związki rodzinne z sędzią Trybunału Konstytucyjnego ujawnione przez "Super Express" nie wpłynęły na to, że w przeszłości zainteresował się polityką trudno nie łączyć tych faktów patrząc na przeszłość Rycerskiego.

W rozmowie z tabloidem, sam Piotr Rycerski zapewnia, że polityczną karierę zawdzięcza sam sobie, a fakt, że zaczęła się ona przed sześcioma laty, zaraz po tym, jak został zięciem polityka PiS, to zwykły zbieg okoliczności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tweet - Paulina Hennig-Kloska
Pracowałem w ministerstwie kultury, w MSWiA, a teraz jestem szefem gabinetu politycznego u ministra Jacka Sasina. Polityka od zawsze była moim konikiem – mówi Rycerski cytowany przez "Super Express".

I dodaje, że decyzja o starcie w wyborach została podjęta bez względu na rodzinę. Co łączy go ze znanym teściem? "Znamy się z czasów gdy był jeszcze politykiem. Podziwiam jego pracę. Zrobił wiele dobrego dla Polski i dla Podkarpacia" - mówi na łamach SE.

Sam tabloid zauważa, że kariera młodego polityka PiS przypomina polityczną drogę Piotrowicza. "Tak się złożyło, że idzie jego śladem obecnego sędziego TK, a wcześniej wieloletniego posła PiS" - pisze Super Express.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić