Karolina Woźniak| 

Zdjęcie będzie go drogo kosztować. Turysta zniszczył 200-letnią rzeźbę

14

Większości turystom zależy na pamiątkach z wakacji. Część uważa, że najlepszymi wspomnieniami są zdjęcia. Ten wczasowicz z pewnością zapamięta swoją podróż do włoskiej miejscowości Possagno.

Zdjęcie będzie go drogo kosztować. Turysta zniszczył 200-letnią rzeźbę
Turysta zniszczył rzeźbę w muzeum (YouTube, Newzee)

50-letni mężczyzna z Austrii opierał się o rzeźbę "Venus Victrix" w muzeum Gypsotheca Antonio Canova w Possagno. Turysta chciał jak najlepiej wyjść na zdjęciu i oparł się o zabytek.

Włochy. Turysta przypadkowo zniszczył 200-letnią rzeźbę

Na nagraniu z kamer widać, że tuż po wykonaniu zdjęcia mężczyzna wstał i oparł się o rzeźbę. W pewnym momencie spostrzegł, że palec 200-letniej rzeźby się ukruszył. 50-latek zachowywał się tak, jakby nic się nie stało. Najwidoczniej stresował się, że ktoś może to zauważyć, bo po uwiecznieniu tej chwili nie chciał odejść od zabytku.

Zdaniem pracowników uszkodzeniu mogło ulec znacznie więcej rzeźb. Mężczyzna został jednak znaleziony wkrótce po incydencie. Wszystko dzięki obostrzeniom związanym z epidemią koronawirusa – każdy zwiedzający muzeum jest zobowiązany do pozostawienia swoich danych osobowych przed wejściem.

Zgodnie z biurem prasowym karabinierów z Possagno, mężczyzna przyznał się do zniszczenia "Venus Victrix" Antonio Canovy. Rzeźba została wykonana w 1808 roku. Nie poinformowano, jakie konsekwencje poniesie turysta.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Tomasz Dzieciątkowski komentuje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić