Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 

Kamera w kościele nagrała wybuch w Bejrucie. Ksiądz uciekał sprzed ołtarza

65

Kamera transmitująca na żywo mszę świętą w jednym z bejruckich kościołów nagrała moment eksplozji. Siła uderzenia była tak ogromna, że w budynku kościoła pękły okna, ze ścian i sufitu pospadały rzeczy. Przebywający na ołtarzu ksiądz uciekł w obawie o własne życie.

Kamera w kościele nagrała wybuch w Bejrucie. Ksiądz uciekał sprzed ołtarza
Ksiądz uciekał z ołtarza bojąc się o własne życie (Paroisse St. Maron Baouchrieh, Paroisse St. Maron Baouchrieh)

Kamera transmitująca mszę świętą nagrała moment wybuchu w Bejrucie. Na nagraniu widać odprawiającego nabożeństwo kapłana. W pewnym momencie słychać huk, a podłoga świątyni zadrżała. Po paru sekundach do miejsca nagrania dotarła fala uderzeniowa. Zniszczyła ona okna w budynku oraz poprzewracała napotkane na swojej drodze kościelne ozdoby.

Przestraszony siłą wybuchu ksiądz uciekł sprzed ołtarza, trzymając kadzidło. Jeden ze spadających elementów sufitu trafił go. Nie wiadomo, czy uczestniczący we mszy ksiądz i wierni ucierpieli.

Eksplozja w Bejrucie. Ponad 100 ofiar wybuchu

Wybuch w stolicy Libanu spowodował śmierć ponad stu osób. Oprócz nich jest kilka tysięcy rannych i wielu zaginionych. Fala uderzeniowa zniszczyła budynki w promieniu kilku kilometrów. Z najnowszych danych wynika, że eksplodowała saletra sodowa, która rok temu została skonfiskowana i przechowywano ją w magazynie. Nie podano jednak oficjalnej przyczyny tragedii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić