Zdjęcie z placu zabaw. Mieszkańcy Poznania są oburzeni

80

Niektórzy z mieszkańców Poznania są oburzeni. Jeden z nich postanowił zrobić zdjęcia z balkonu. Uwiecznił, jak kolejny raz nastolatki urządziły sobie miejsce spotkań na jednym z placów zabaw. Z płachty, która wisi nad piaskownicą, młodzi ludzie zrobili sobie... hamak.

Zdjęcie z placu zabaw. Mieszkańcy Poznania są oburzeni
Mieszkańcy oburzeni. Nastolatki zrobiły to na placu zabaw (Facebook, Pixabay, Epoznan.pl)

Mieszkańcy poznańskiego osiedla przy ul. Świt są oburzeni zachowaniem nastolatek bawiących się na placu zabaw. Jeden z czytelników poinformował serwis Epoznan.pl o zachowaniu młodych ludzi.

Po raz kolejny niestety młodzież nie szanuje placu zabaw przy ul. Świt - czytamy nadesłaną do redakcji wiadomość zaniepokojonego całą sytuacją mężczyzny.

Na fotografii widać dwie dziewczynki leżące na wielkiej białej płachcie chroniącej piaskownicę przed słońcem. Materiałowy "daszek" przymocowany jest dość cienkimi łańcuchami, co wzbudza niepokój o stabilność i wytrzymałość płachty. Mężczyzna zgłaszający sprawę jest jednak zaniepokojony czym innym.

Zrobili sobie hamaki i świetnie się przy tym bawią - napisał obserwator całego zajścia.

Poznań. Regularna zabawa na placach zabaw wbrew zasad

Serwis przypomina, że to nie pierwsza podobna sytuacja. Mieszkańcy Poznania zgłaszali już wcześniej niewinne wybryki nastolatków czy nieco młodszych użytkowników placu zabaw. Latem na innym osiedlu dzieci bawiły się na podobnej płachcie. Choć były młodsze od sfotografowanych tym razem nastolatków, hamak powstał w towarzystwie rodziców, którym było to obojętne.

Julia Tritt z SM Osiedle Młodych zabrała wtedy głos. Przyznała, że jest to bardzo przykre zachowanie, zwłaszcza, że place zabaw mają służyć wszystkim mieszkańcom i należy o nie dbać.

Place zabaw są ogólnodostępne, mają służyć wszystkim mieszkańcom, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o infrastrukturę wokół budynków, zwłaszcza, że każda naprawa to kolejny koszt, który jest niepotrzebnie ponoszony - cytuje kobietę lokalny serwis.
Zobacz także: Czy zabawa w piaskownicy jest bezpieczna?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić