Wellman długo nie mogła zajść w ciążę. Radzi, co odpowiadać wścibskim

7

Dorota Wellman to jedna z najsłynniejszych polskich dziennikarek. Od lat występuje na antenie TVN, gdzie wraz z Marcinem Prokopem prowadzi "Dzień Dobry TVN". Znana i lubiana gwiazda polskiej telewizji wyznała, że długo starała się o dziecko, co martwiło nie tylko ją, ale również jej mamę. Teraz Wellman radzi kobietom, co robić w nieprzyjemnych sytuacjach.

Wellman długo nie mogła zajść w ciążę. Radzi, co odpowiadać wścibskim
Dorota Wellman długo starała się o dziecko. Teraz radzi, co odpowiedzieć wścibskim! (AKPA, AKPA)

Dorota Wellman jest mamą 29-letniego Jakuba. Dziennikarka wyznała, że bardzo długo starała się o zajście w ciążę. Gdy została mamą, jej życie nabrało zupełnie nowego sensu. Teraz prowadząca "Dzień Dobry TVN" radzi, co robić, gdy mamy do czynienia z niedelikatnymi i wręcz wścibskimi komentarzami odnośnie zakładania rodziny.

W jednym z najnowszych wywiadów Dorota Wellman zwróciła uwagę na problem bezpłodności. Boryka się z nim mnóstwo par, które nawet latami starają się o potomstwo. Choć jest to temat bardzo trudny, niestety, często komentarze rodziny czy wścibskich znajomych nie pomagają i stają się przyczyną stresu i jeszcze większego smutku wielu kobiet.

Wellman zaznacza, że należy niedyskretne komentarze i pytania "głęboko lekceważyć". - W przypadku rodziny trzeba powiedzieć "Proszę nie zadawać mi więcej takich pytań". Niezależnie od tego, czy to jest mama, teściowa czy babcia, bo to jest sprawa bardzo indywidualna i bardzo bolesna. Myślę, że trzeba się trzymać swojego - wyznała dziennikarka w rozmowie z serwisem "Co za tydzień".

Dorota Wellman długo starała się o dziecko

Dorota Wellman bardzo długo starała się o zajście w ciążę. Niejednokrotnie podkreślała, że nie wyobraża sobie życia bez swojego syna. Po przyjściu na świat Jakuba wszystko się zmieniło. Dziennikarka doskonale rozumie problemy, z którymi zmagają się kobiety.

Nie wyobrażam sobie życia bez swojego syna i bez dziecka byłabym głęboko nieszczęśliwym człowiekiem. Współczuję osobom, które mają taki problem. Dotyczy to kobiet i mężczyzn, bo także oni mają problem z bezpłodnością - mówi.

Gwiazda podkreśliła, że "nie powinniśmy o te rzeczy nikogo pytać" dopóki ktoś sam nie sprowokuje takiej rozmowy. Co innego rozmowy w gronie przyjaciół czy bliskiej rodziny, która się martwi i troszczy. - Tak jak moja mama martwiła się, bo wiedziała, że dla mnie jest to coraz głębsze i mocniejsze przeżycie - powiedziała prowadząca DDTVN.

Zobacz także: Dorota Wellman o prawach kobiet w Polsce: "Zło się kiedyś kończy"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić