oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Zdziwienie na autostradzie A4. "Coś się stało z samolotem KLM?"

13

W środę jednego z czytelników "Gazety Krakowskiej" zaniepokoiła sytuacja na lotnisku w Balicach. Z jego relacji wynikało, że samolot holenderskich linii lotniczych KLM po wylądowaniu nie opuścił pasa do kołowania. W pobliżu miała się też pojawić straż pożarna.

Zdziwienie na autostradzie A4. "Coś się stało z samolotem KLM?"
Niestandardowe lądowanie na lotnisku w Krakowie. Pilot informował o problemach (Google Maps, Szymon W.)

W środę 19 czerwca tuż po godzinie 18 jeden z czytelników "Gazety Krakowskiej" zaobserwował niecodzienną sytuację na lotnisku w Balicach, jadąc pobliską autostradą A4. "Coś się stało z samolotem KLM? Stoi po wylądowaniu na pasie do kołowania. Za nim ruszyły straże pożarne…" - wskazywał zaniepokojony.

Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Kraków-Balice Natalia Vince. Rzeczniczka w oświadczeniu dla "Gazety Krakowskiej" potwierdziła środowe niestandardowe lądowanie na płycie krakowskiego lotniska samolotu holenderskich linii KLM.

Nie było to jednak lądowanie awaryjne — zaznaczyła rzeczniczka krakowskiego lotniska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obrzeża Aten w ogniu. Władze ewakuowały mieszkańców

Z informacji przekazanych przez "Gazetę Krakowską" wynika, że pilot maszyny zgłaszał problemy techniczne i to miał być powód lądowania na krakowskim lotnisku. Nieoficjalnie ustalenia wskazują, że nie potwierdzono wystąpienia żadnych usterek w samolocie holenderskich linii lotniczych.

To niejedyne niecodzienne zdarzenie na krakowskim lotnisku

W środę na krakowskim lotnisku doszło do niestandardowego lądowania, a dzień wcześniej do zatrzymania. We wtorek 18 czerwca w Balicach wylądował 62-letni Amerykanin, który przyleciał do naszego kraju samolotem z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był poszukiwany czerwoną notą przez Interpol.

Jak wskazuje glos24.pl, Europejskiego Nakaz Aresztowania Amerykanina został wydany w maju ubiegłego roku przez sąd w Albanii, gdzie mężczyzna miał dopuszczać się do oszustw finansowych. 62-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dalsze działania w sprawie mężczyzny ma prowadzić krakowska policja. Mężczyzna z samolotu trafił prosto do aresztu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić