Zginął w walce. Cały świat usłyszał o jego bohaterstwie

Pewien ukraiński internauta postanowił upamiętnić swojego ojca, który zginął na wojnie z rosyjskimi najeźdźcami. Odzew, z jakim spotkał się jego apel, przerósł najśmielsze oczekiwania. Ludzie z całego świata nie tylko udostępniali zdjęcie żołnierza, lecz także pisali piękne słowa otuchy.

Zginął w walce. Cały świat usłyszał o jego bohaterstwie
Zginął na wojnie. (Twitter, @Boba12340769066)

Prośba o nagłośnienie bohaterskiej postawy zmarłego żołnierza pojawiła się między innymi na profilu "Boba123" na Twitterze. Jak jednak podkreślił sam użytkownik, udostępnione zdjęcie nie przedstawia jego własnego ojca. Postanowił on opublikować fotografię, ponieważ wzruszył się stojącą za nią historią.

Walczył o wolną Ukrainę. Nie zostanie zapomniany

Jak wyjaśnił autor pierwotnej wiadomości, zdjęcie przedstawia jego tatę, który poległ, walcząc o wolność. Syn żołnierza tłumaczył, że zależy mu na nagłośnieniu bohaterskich czynów ojca.

Cześć. Jeśli to możliwe, po prostu prześlij dalej zdjęcie mojego ojca, który zginął w trakcie akcji. Chcę, żeby przynajmniej go zauważono i zrozumiano, że jest bohaterem. (...) Byłbym bardzo wdzięczny — napisał autor wiadomości.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oryginalna prośba została napisana w języku ukraińskim, a użytkownik "Boba123" przetłumaczył ją we własnym zakresie, aby dotarła do większej liczby internautów. Impulsem do publikacji była nie tylko chęć pomocy pogrążonym w żałobie bliskim, lecz także podziw dla bohaterskiej postawy zmarłego żołnierza.

To nie jest mój ojciec. Zrobiłem po prostu to, o co mnie poproszono — zamieściłem zdjęcie i dokonałem tłumaczenia dla kontekstu. (...) Niemniej jednak, jest on bohaterem i zasługuje na to, aby usłyszała o nim jak największa liczba osób — sprecyzował "Boba123" w komentarzu pod wpisem.

Twittera zalały wiadomości od osób, które również są pod wrażeniem bohaterstwa żołnierza. Internauci w poruszających komentarzach wyrażają współczucie dla bliskich Ukraińca.

Udostępniłem. Przykro mi z powodu twojej straty. Jego odwaga zostanie na zawsze zapamiętana.
Oczywiście, że to bohater. Nie zapomnimy o nim.
Odważny mężczyzna.
Ukraiński bohater – komentowali post użytkownicy Twittera.
Zobacz także: Wściekłość generałów Putina. "Oni chcą przeżyć"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić