Zgroza w Poznaniu. Rozpylał trującą substancję, gdy obok stali ludzie

18

W Poznaniu doszło do niepokojącego zdarzenia. Pracownik jednej z firm przeprowadzał odchwaszczanie torowiska niebezpiecznym środkiem chemicznym. I to wśród ludzi!

Zgroza w Poznaniu. Rozpylał trującą substancję, gdy obok stali ludzie
Na rondzie Śródka przeprowadzono prace chwastobójcze (Getty Images)

O sprawie poinformował portal epoznan.pl. 29 czerwca jeden z poznaniaków zauważył odchwaszczanie torowiska tramwajowego na rondzie Śródka. Nie byłoby w tym zapewne nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że w pobliżu pracownika przebywało wiele innych osób.

Chemiczne opary mogło negatywnie wpłynąć na zdrowie świadków zdarzenia. Jeden z nich postanowił skontaktować się z portalem epoznan.pl i nagłośnić sprawę. Na potwierdzenie swoich słów przesłał kilka fotografii, na których widać mężczyznę, który specjalnym przyrządem rozpylał niebezpieczny środek chemiczny. Nie przeszkadzało mu, że na pobliskim przystanku tramwajowym stoi kilka osób.

Przedstawiciel Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego stwierdził w rozmowie z epoznan.pl, że odchwaszczanie torowiska zlecono zewnętrznej firmie. Jej pracownik powinien wiedzieć, że środki chemiczne nie powinny być stosowane w pobliżu ludzi czy zwierząt. MPK poprosiło o wyjaśnienia.

Spółka MPK Poznań zleciła odchwaszczanie torowiska zewnętrznej firmie Zakład Sprzątania Placów i Ulic, która zgodnie z zapisami umowy jest zobowiązana, aby stosować środki chemiczne w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi, zwierząt i środowiska. W związku z przesłanym nam materiałem w trybie natychmiastowym wystąpimy do wykonawcy o wyjaśnienia - powiedziała epoznan.pl Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.
Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić