Zgrzyt w Rosji. Zakaz nie podoba się urzędnikom

Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie przez Władimira Putina, wiele światowych korporacji i marek wycofało się z Rosji. Oprócz tego Kreml nakazał Rosjanom, aby nie używali zachodnich marek. Ten fakt nie podoba się... rosyjskim urzędnikom, szczególnie jeśli chodzi o samochody.

Zgrzyt w Rosji. Zakaz nie podoba się urzędnikom
Zgrzyt w Rosji. To nie podoba się urzędnikom (Twitter)

Państwowe media w Rosji uzyskały monopol na relacjonowanie wydarzeń na Ukrainie, gdyż wraz z początkiem inwazji na nieliczne niezależne źródła funkcjonujące dotąd w Rosji, nałożono cenzurę. W związku z tym obowiązuje doktryna, że wszystko, co związane jest z Europą bądź Stanami Zjednoczonymi, jest absolutnie złe.

W jednym z programów doszło nawet do tego, że rosyjski propagandysta chwalił się, że używa chińskiego smartfona. Według dziennikarza, jest to zdecydowanie lepszy sprzęt od tego ze Stanów Zjednoczonych.

Takie jest zresztą polecenie z "góry", aby nie używać tego, co produkują Stany Zjednoczone oraz kraje Europy. Nie wszystkim jednak w Rosji podoba się takie podejście. Niedawno bowiem pojawiły się informacje, że posłowie Dumy Państwowej nie będą mogli poruszać się samochodami, które... zostały wyprodukowane w innych państwach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Pasja jest kobietą". Lidia Popiel: Każdy ma prawo do swojego życia
To tylko zalecenie, aby samochody, które będą nam dostarczane, były z Rosji - mówi jeden z urzędników. - Ale to nie oznacza, że tak będzie. Będziemy używali samochód tej firmy, która wygra przetarg - dodaje.
Rosyjskim urzędnikom nie podoba się nakaz używania wyłącznie pojazdów produkcji rosyjskiej. Mówią rosyjskim propagandystom, że to tylko "zalecenie" - komentuje z kolei doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Telewizja czysto propagandowa

Władze Rosji od lat kontrolują opinię publiczną poprzez media. Kreml używa do tego najczęściej telewizji państwowej, która obecnie ukrywa prawdziwe działania i intencje Rosji w Ukrainie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić