Zgubiła obrączkę ponad 50 lat temu. Wzruszające, co stało się po latach

6

Pochodząca z Chicago kobieta zgubiła swoją obrączkę ślubną ponad 50 lat temu. Dawno pogodziła się już z jej utratą. Okazuje się jednak, że święto zakochanych ma ogromną moc. To, co stało się w Walentynki, jest wręcz nieprawdopodobne. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Zgubiła obrączkę ponad 50 lat temu. Wzruszające, co stało się po latach
Amerykanka odzyskała obrączkę ślubną po ponad 50 latach. (Twitter, Karen Autenrieth)

Karen Autenrieth i jej mąż Robert otrzymali na walentynki niecodzienny prezent. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, jak rozpakowują go w towarzystwie swoich dzieci oraz wnuków. Widać na nim Karen, która wyciąga z pudełka zgubioną przed laty obrączkę, a następnie całuje swojego męża.

Nie mogę w to uwierzyć. To niesamowite. (…) Jestem bardzo, bardzo szczęśliwa – powiedziała na nagraniu.

Zgubiła obrączkę ponad 50 lat temu. Niesłychana historia

Historia obrączki sięga roku 1973, kiedy Karen Autenrieth odwiedzała swoją babcię w Chicago. Kobieta twierdzi, że doskonale pamięta całe zdarzenie. To miała być bardzo mroźna zima.

Na chodnikach utworzyły się śnieżne zaspy. Przedzierałam się przez nie razem z dziećmi do zaparkowanego samochodu. Moje ręce były bardzo zziębnięte, ponieważ nie miałam rękawiczek. W pewnym momencie obrączka po prostu zsunęła się z mojego palca i poleciała w śnieg – opisała w rozmowie z Chicago Tribune Karen.

Pomimo usilnych starań, obrączki nie udało się odnaleźć. Karen założyła, że już prawdopodobnie nigdy nie zobaczy obrączki. Wszechświat miał jednak inne plany.

Obrączka odnalazła się tuż przed Walentynkami. Dokładnie na 55. rocznicę ślubu

Jakiś czas temu kobieta, mieszkająca w dawnym domu dziadków Karen, ogłosiła na Facebooku, że znalazła obrączkę ślubną podczas prac w ogrodzie. W sprawę zaangażowali się lokalni historycy. Przy pomocy archiwalnych dokumentów dotarli oni do Karen.

Kobieta była dostępna na Facebooku, więc około 2:30 w nocy wysłałam do niej entuzjastyczną, choć nieco chaotyczną wiadomość. Odpowiedziała mi następnego dnia z samego rana. Okazało się, że obrączka faktycznie należy do niej. Była zaskoczona, że odnaleziono ją po tylu latach – stwierdziła Carol Flynn.

Flynn wysłała obrączkę do właścicielki pocztą. Karen Autenrieth i jej mąż Robert postanowili zaczekać z otwarciem paczki do walentynek. Chcieli zrobić sobie prezent.

Pobraliśmy się w 1966 roku, a nasza 55. rocznica przypada 16 kwietnia. Kto by pomyślał, że po takim czasie odzyskam tę obrączkę? – śmieje się Karen.

Obejrzyj także: Zagubioną obrączkę odnalazł na... wysypisku

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić