aktualizacja 

Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Sam jest ojcem. Właśnie usłyszał wyrok

68

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w sprawie 33-letniego Łukasza K. ze Szczecinka, który ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 13-miesięczną dziewczynkę.

Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Sam jest ojcem. Właśnie usłyszał wyrok
Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał 33-letniego Łukasza K. za gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce. (PAP)

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w sprawie 33-letniego Łukasza K. oskarżonego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki. Sprawca został skazany na 14 lat więzienia. Dodatkowo skazany ma zapłacić nawiązkę w kwocie 50 tys. zł. na rzecz pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także 10-letni zakaz zbliżania się do ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces rozpoczął się przed sądem 29 października tego roku, toczył się z wyłączeniem jawności. Sędzia Jacek Matejko nie zezwolił na ujawnienie uzasadnienia do wyroku. Łukasz K. podczas przesłuchań przyznał się do zarzucanych mu czynów. Groziło mu maksymalnie 15 lat więzienia.

Do okrutnego gwałtu doszło 11 września 2019 r. w mieszkaniu 33-latka i jego rodziny w Szczecinku. Rodzice dziewczynki poprosili żonę oskarżonego, by ta zaopiekowała się dzieckiem przez kilka godzin. Kobieta miała zostawić dziewczynkę na kilkanaście minut ze swoim mężem Łukaszem K. Wtedy doszło do tragedii.

Kiedy rodzice odebrali niemowlę, zauważyli, że dziewczynka krwawi. Przerażeni natychmiast zawieźli dziecko do szpitala. Po oględzinach obrażeń, lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie doszło do gwałtu.

Podczas śledztwa prokuratura sprawdzała także, czy 33-latek mógł dopuścić się przestępstw wobec dwojga swoich dzieci. Prokurator poinformował, że wykluczono taką tezę.

Łukasz K. był oskarżony o doprowadzenie 13-miesięcznej dziewczynki do obcowania płciowego, działając przy tym ze szczególnym okrucieństwem, stosując przemoc i doprowadzając do ciężkich obrażeń ciała u niemowlęcia.

Zobacz także: Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić