aktualizacja 

Okrutni nastolatkowie z Lęborka. Grozi im 12 lat więzienia

286

Policja z Lęborka zatrzymała dwóch nastolatków, którzy znęcali się nad 15-latkiem. Grozili mu nożem i zmuszali go m.in. do czołgania się po ziemi. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty stosowania gróźb karalnych i rozboju.

Okrutni nastolatkowie z Lęborka. Grozi im 12 lat więzienia
(Policja)

Do zdarzenia doszło w Lęborku w piątek 27 listopada. Dwóch młodych mężczyzn złapało 15-latka i zaczęło się nad nim znęcać. Zaciągnęli go w okolice torowiska.

Sprawcy grozili użyciem noża i znęcali się nad nim fizycznie. Kazali 15-latkowi czołgać się po ziemi i oddać wszystkie pieniądze, jakie przy sobie miał. Zmusili go także do podania haseł do Facebooka i poczty e-mail oraz wysłania obraźliwych wiadomości do znajomej.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że są to 17-latek i 18-latek. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty rozboju, gróźb karalnych i zmuszenia groźbą do określonego zachowania.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii

Za dokonane czyny grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci dozorem policyjnym, mają też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i opuszczania kraju.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić