Zgwałcił i wrzucił 46-latkę kobietę do śmietnika. Multirecydywista usłyszał wyrok

4

Na łącznie 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 42-letniego Tomasza B. za wielokrotny gwałt ze szczególnym okrucieństwem na 46-letniej Anecie M., pobicie jej oraz nieudzielenie pomocy. Nieprzytomną kobietę oprawca wrzucił do kontenera na śmieci przy sklepie spożywczym w Środzie Wielkopolskiej. 46-latka zmarła w wyniku wychłodzenia i wstrząsu krwotocznego.

Zgwałcił i wrzucił 46-latkę kobietę do śmietnika. Multirecydywista usłyszał wyrok
Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w sprawie Tomasza B. (PAP, Maciej Kulczyński)

Ciało kobiety znaleziono 5 grudnia 2021 roku w kontenerze na odpady przy jednym z dyskontów spożywczych w Środzie Wielkopolskiej. Śledczy od razu stwierdzili, że mogła paść ona ofiarą przestępstwa. Dzięki nagraniom z monitoringu udało się zatrzymać podejrzanego, 42-letniego Tomasza B.

Zgwałcił i pobił ją do przytomności. Żyjącą kobietę wrzucił do kontenera na odpady

Z ustaleń biegłych wynika, że pochodząca z Poznania Aneta M. znała swojego oprawcę. W dni zdarzenia mieli pić razem alkohol w mieszkaniu wynajętym przez mężczyznę. Kiedy wyszli z mieszkania, doszło do wielokrotnego gwałtu.

Śledczy podają, że Tomasz B. miał pobić swoją ofiarę do nieprzytomności. Następnie wrzucił 46-latkę do kontenera na odpady. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła na skutek obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych, które doprowadziły do wstrząsu krwotocznego. Do jej śmierci miało przyczynić się także wychłodzenie organizmu.

Prokuratura oskarżyła 42-letniego Tomasza B. o zabójstwo Anety M. poprzez zadanie jej ciosów w okolice twarzy i brzucha. Usłyszał także zarzut wielokrotnego gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżonemu zarzucono także nieudzielenie pomocy ofierze.

Wielkopolska. 42-letni recydywista usłyszał wyrok

W środę 2 listopada Sąd Okręgowy w Poznaniu ogłosił wyrok w sprawie. Nie uwzględniono w nim zarzutu zabójstwa podnoszonego przez prokuraturę. Tomasz B. został skazany na 14 lat więzienia za zgwałcenie 46-latki ze szczególnym okrucieństwem oraz na 2 lata więzienia za spowodowanie u niej śmiertelnych obrażeń ciała oraz nieudzielenie pomocy.

Za popełnione przestępstwa stwierdzono łączną karę 15 lat pozbawienia wolności. Tomasz B. był wcześniej wielokrotnie skazywany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, więc odpowiadał przed sądem jako multirecydywista. Wyrok nie jest prawomocny.

Obejrzyj także: Zabójstwo sprzed lat i presja na organach ścigania? "W sprawie Tomasza Komendy tak było"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić