Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Zima 2021. Zjawisko, jakiego w Polsce nie było od 8 lat

21

Pogoda w lutym 2021. Tegoroczna zima jest wyjątkowa. Co ciekawe, jak się okazuje, aktualnie mamy do czynienia ze zjawiskiem, które obserwowano ostatnio 8 lat temu. Kiedy mróz zacznie odpuszczać i stopnieje śnieg?

Zima 2021. Zjawisko, jakiego w Polsce nie było od 8 lat
Pogoda w lutym (Pixabay)

Niecodzienne zjawisko pogodowe w Polsce

Według meteorologów z serwisu twojapogoda.pl w Polsce obserwujemy zjawisko, do którego nie doszło przez ostatnie 8 lat. Dotyczy ono śniegu, który pokrył całkowicie cały kraj. Zdarzyło się to już drugi raz tej zimy.

Od kilku dni pod białym puchem jest cała Polska, co ostatnio miało miejsce 4 lata temu, a w lutym po raz pierwszy od 8 lat - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Pogoda w lutym 2021

Sroga zima nie odpuszcza. Śnieg zalega w Polsce, a siarczysty mróz niejednemu daje się we znaki. Od dawna tak nie było. W lutym - ze śniegiem, który pokrył cały kraj - mieliśmy do czynienia ostatnio 8 lat temu. Dla porównania poprzednia zima była jedną z najcieplejszych, a śnieg pokrywał wówczas jednocześnie maksymalnie 30 proc. powierzchni kraju.

Kiedy pogoda się zmieni? Czy kolejne dni lutego będą już mniej mroźne, a śnieg zacznie topnieć?

Według meteorologów pogoda zacznie się zmieniać w drugiej połowie tygodnia. Z informacji przekazanych przez serwis twojapogoda.pl wynika, że jeszcze w poniedziałek 15 lutego będzie mroźno, zatem nie ma szans, by śnieg zaczął topnieć. Dopiero końcem tygodnia śnieg stopnieje w zachodniej części kraju, następnie na północy, w centrum i na południu. Najdłużej - bo aż do końca miesiąca - będzie utrzymywał się na wschodzie Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić