o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zima 2021. Zjawisko, jakiego w Polsce nie było od 8 lat

13
Podziel się

Pogoda w lutym 2021. Tegoroczna zima jest wyjątkowa. Co ciekawe, jak się okazuje, aktualnie mamy do czynienia ze zjawiskiem, które obserwowano ostatnio 8 lat temu. Kiedy mróz zacznie odpuszczać i stopnieje śnieg?

Zima 2021. Zjawisko, jakiego w Polsce nie było od 8 lat
Pogoda w lutym (Pixabay)
bECLZGrV

Niecodzienne zjawisko pogodowe w Polsce

Według meteorologów z serwisu twojapogoda.pl w Polsce obserwujemy zjawisko, do którego nie doszło przez ostatnie 8 lat. Dotyczy ono śniegu, który pokrył całkowicie cały kraj. Zdarzyło się to już drugi raz tej zimy.

bECLZGrX
Od kilku dni pod białym puchem jest cała Polska, co ostatnio miało miejsce 4 lata temu, a w lutym po raz pierwszy od 8 lat - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Pogoda w lutym 2021

Sroga zima nie odpuszcza. Śnieg zalega w Polsce, a siarczysty mróz niejednemu daje się we znaki. Od dawna tak nie było. W lutym - ze śniegiem, który pokrył cały kraj - mieliśmy do czynienia ostatnio 8 lat temu. Dla porównania poprzednia zima była jedną z najcieplejszych, a śnieg pokrywał wówczas jednocześnie maksymalnie 30 proc. powierzchni kraju.

Kiedy pogoda się zmieni? Czy kolejne dni lutego będą już mniej mroźne, a śnieg zacznie topnieć?

bECLZGsd

Według meteorologów pogoda zacznie się zmieniać w drugiej połowie tygodnia. Z informacji przekazanych przez serwis twojapogoda.pl wynika, że jeszcze w poniedziałek 15 lutego będzie mroźno, zatem nie ma szans, by śnieg zaczął topnieć. Dopiero końcem tygodnia śnieg stopnieje w zachodniej części kraju, następnie na północy, w centrum i na południu. Najdłużej - bo aż do końca miesiąca - będzie utrzymywał się na wschodzie Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLZGsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Fenton
7 miesięcy temu
to nie jest żadna "WYJĄTKOWA ZIMA". Dla normy zim z XX wieku, to jest zima bardzo przeciętna, wręcz po stronie tych łagodniejszych. To że mieliśmy tydzień zimy w styczniu, i teraz mamy 2 tygodnie zimy w lutym, to nie jest nic nadzwyczajnego czy nienormalnego. Anormalne, to były te ciepłe i niemal bezśnieżne zimy jakie mieliśmy przez ostatnie parę lat. Niestety nasz klimat się zmienia i to gwałtownie.
xxxx
7 miesięcy temu
Szok ! Jak to się mogło stać,że zimą w Polsce leży śnieg ! Ba spadł "nawet" dwa razy jednej zimy i leży ! szok i niedowiary !
Arctos
7 miesięcy temu
Prognozy o ociepleniu są błędne. Słoweńscy naukowcy i klimatolodzy przewidują wielkie mrozy po 22.02. Możliwe chwilowe ocieplenie od 18-21.02. Cały marzec natomiast to już prawdziwa zima.
bECLZGsz
Mariusz
7 miesięcy temu
Mam tesle za 400 tys działa prawidłowo, nie rozumiem o co ci chodzi
Czytelnik
7 miesięcy temu
Dlaczego na południowym wschodzie zawsze najzimniej,najwięcej śniegu,najwięcej deszczu,gwałtowne burze ???
traschumanist...
7 miesięcy temu
to efekt zielonego ładu ochłodzenie jako ocieplenie jak wskazali najwybitniejsi specjaliści
chemtrailsy
7 miesięcy temu
przestały latać samoloty i wrócił normalny klimat. Ocieplenie to teoria spiskowa i pretekst do nakładania podatków.
Forcee
7 miesięcy temu
Jesteśmy w klimacie umiarkowanym, czyli pogoda jest zmienna w danych porach roku. Zima przychodzi do nas mniej więcej co 9, 10 lat. Tak jest odkąd pamiętam. Nie ma co twierdzić, że jest to zjawisko niespotykane. Teraz znów będziemy mieli kilka lat spokoju.
Szymon
7 miesięcy temu
Przed pandemia mieliśmy ponad 200tys lotów na dobę co o tym myślicie i jak to się ma do pogody
Szymon
7 miesięcy temu
Przed pandemia mieliśmy ponad 200tys lotów na dobę w ciągu 24h i jak to ma się do pogody
Szymon
7 miesięcy temu
Co myślicie na temat lotów i zimy
Polakmały
7 miesięcy temu
Wstrząsające
okop
7 miesięcy temu
Napiszcie coś to tej fotowoltaice która w takie sniegi i mróz jest bezuzyteczna. Napiszcie też o tych wspaniałych elektrycznych samochodach, jak one jeżdżą w taki mróz, tylko piszcie prawdę ! Mój sąsiad ma elektryka od kilku miesięcy, nowe auto. W mroźnie dni ma zasięg, uwaga - 30 km !!! Czas ładowania wydłuża się co najmniej drugie tyle. Mówi że noc jest za mało do ładowania na full. Elektromobilność to największa ściema jaką ostatnio udało się wcisnąć ludziom.
bECLZGsr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić