Ziobro powinien stanąć przed komisją śledczą? Posłanka PO nie ma wątpliwości

26

Marta Wcisło była gościem w programie "Fakt LIVE". Posłanka Platformy Obywatelskiej wypowiedziała się między innymi na temat swoich przeciwników politycznych: Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. 55-latka nie gryzła się w język, gdy mówiła o liderach prawicy.

Ziobro powinien stanąć przed komisją śledczą? Posłanka PO nie ma wątpliwości
Ziobro powinien stanąć przed komisją śledczą? Posłanka PO nie ma wątpliwości (PAP, Rafa� Guz)

Pierwszym przesłuchanym przed komisją śledczą ds. Pegasusa był prezes PiS Jarosław Kaczyński. W programie "Fakt LIVE" o zdanie na temat zeznań Kaczyńskiego zapytana została posłanka PO Marta Wcisło.

Jarosław Kaczyński mówił wiele, ale po to, żeby powiedzieć jak najmniej. Na zasadzie: wiem, ale nie powiem. (...) Jestem zdumiona, że nie chciał poddać się ślubowaniu. To pokazuje, że pan Jarosław Kaczyński stawia się ponad prawem. Wszyscy mają składać przysięgę, a on jeden nie - powiedziała posłanka PO Marta Wcisło.

Posłanka została zapytana też o ewentualne wezwanie przed komisję ds. Pegasusa Zbigniewa Ziobry. Temat zmagającego się z chorobą nowotworową byłego ministra sprawiedliwości budzi skrajne emocje. Posłanka Wcisło była stanowcza w swojej ocenie czy Ziobro powinien przed komisją stanąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przesłuchanie Kaczyńskiego to błąd? Prof. Nałęcz mówi o "starciu z chuliganem"
Oczywiście. Dlaczego nie? Dlaczego ma nie być wezwany człowiek, który w tym kraju odpowiadał za niezwykle ważne rzeczy, za wymiar sprawiedliwości? Dlaczego ma nie być wezwany człowiek, ze środków którymi dysponował, z których został zakupiony Pegasus? - powiedziała Wcisło w programie "Fakt LIVE".

Posłanka PO zdawała się być niewzruszona kondycją byłego prokuratora generalnego. Wcisło przypomniała, że według niej wszyscy powinni być traktowani na równi.

Dlaczego ma nie być wezwany człowiek, który zdemontował wymiar sprawiedliwości w Polsce? Absolutnie tak. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, tym bardziej pan Zbigniew Ziobro - zakończyła Marta Wcisło.

W tej chwili stan zdrowia byłego ministra sprawiedliwości z całą pewnością nie pozwala na zeznawanie przed komisją śledczą. Miejmy nadzieję, że Zbigniew Ziobro poczuje się lepiej. Wtedy ewentualne przesłuchania przed komisją śledczą będą drobnostką.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić