o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Zjechali się wieczorem. Wielki nalot pod Poznaniem. Posypały się mandaty

147
Podziel się

W woj. wielkopolskim spontanicznie zorganizowano zjazd miłośników tuningu. Na zlocie pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili kontrolę około 500 pojazdów. Wiele z nich miało modyfikacje, które nie spełniały wymogów określonych w przepisach.

Zjechali się wieczorem. Wielki nalot pod Poznaniem. Posypały się mandaty
(Policja)
bEDNipsR

W Swadzimiu pod Poznaniem policja przeprowadziła kontrolę pojazdów, których właściciele zebrali się na spocie miłośników tuningu. Podczas kontroli zatrzymano 73 dowody rejestracyjne.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzali, czy modyfikacje, jakie zawierały auta, spełniają wymogi określone w przepisach. Spora część z nich była stuningowana tak, że zagrażało to bezpieczeństwu. Jedno z najbardziej skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań to przylepienie folii przyciemniającej na przednią szybę pojazdu.

bEDNipsT
W kilku samochodach ilość wpadającego do wnętrza samochodu światła była minimalna - opisują funkcjonariusze wielkopolskiej policji na Facebooku.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Auta zawierały liczne modyfikacje zagrażające bezpieczeństwu drogowemu

Podczas kontroli wlepiono 135 mandatów, a wiele z aut będzie musiało przejść obowiązkową kontrolę techniczną w stacjach diagnostycznych, do których policjanci nakazali udać się właścicielom. Modyfikacje lub usterki, które funkcjonariusze spotykali najczęściej, to m.in. niehomologowane kolorowe żarówki w lampach, zły stan opon czy koła, które wystawały ponad obrys błotników.

bEDNipsZ

Jedna z osób została zatrzymana, ponieważ policjanci mieli silne podejrzenia co do jej stanu trzeźwości. Kierowca prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Uczestnicy zebrali się na parkingu pod centrum handlowym. Podczas spotu zorganizowano zbiórkę na schronisko dla psów, co według internautów było wystarczającym argumentem, że policjanci nie powinni być tego dnia tak surowi. Wielu z nich uznało nalot za niepotrzebny, z czym oczywiście nie zgadzali się zwolennicy interwencji, twierdząc, że zachowanie policji uchroniłowielu uczestników ruchu drogowego przed niebezpieczeństwem.

bEDNipta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDNiptu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(147)
Tak
rok temu
Bardzo dobrze, jeszcze w Bydgoszczy zrobić z tym porządek. Co oni sobie myślą tymi gratami jeżdżą robią hałas stwarzają zagrożenie na drodze Barwo dla policji
Olo
rok temu
Z tego wniosek, że przegląd techniczny pojazdu powinien wykonywać pierwszy napotkany patrol drogówki, skoro ci urzędnicy w mundurach są tak biegli w temacie warunków technicznych jakie powinien spełniać pojazd. Ciekawe, że żaden z tych urzędników podających się za policjantów nie pomyślał, jakim cudem pojazdy nie spełniające warunków określonych w kodeksie drogowym otrzymały pozytywny wynik badania technicznego. Czyżby to przerastało intelekt panów urzędników od mandatów?
fredi
rok temu
byla podczas tego zbiorka na psy w schronisku, (psy) same pobraly zrzutke
bEDNiptv
joda
rok temu
Pispolicja przyjechała tam tylko po pieniądze. Bezpieczeństwo na drodze, to oni mają w głębokiej dziurze. Tak głębokiej, że nawet Anioł Ciemności tam nie dociera.
Arek
rok temu
Jasiu ucz się bo nie przejdziesz do następnej klasy!! Proszę Pani ale ja chcę być policjantem tak jak tatą. Faktycznie Jasiu, zapomniałam, w takim razie Twoja nauka jest zbędna i tak będziesz istotą.
Nersa
rok temu
O2... Nawet przepisać nie potraficie. Koło poza obrys może wystawać, to opona ma nie wystawać poza obrys..
adam
rok temu
HWDP po prostu po ludzku..!
anty
rok temu
No policja , weźcie się z tuningowców tęczowych. Nie dość ze bez homologacji, to jeszcze plują na was, wyzywają a wy nic. Uszy po sobie i wycofujecie sie do domu. Hańba.
MYŚL-nie boli
rok temu
DURA LEX - SED LEX. Skoro były powody, mandaty się posypały. Ci, którzy uważają że policja się czepia i MOŻNA łamać prawo - działają tak naprawdę WBREW LOGICE.Prosty przykład -a JEŚLI ten gość Z ZAKLEJONYMI SZYBAMI w środku dnia NIE ZAUWAŻY NA PASACH Twojego dziecka, dziecka Twojej koleżanki, Twojej mamy, BRATA - kogokolwiek TOBIE BLISKIEGO I ZROBI Z NIEGO KRWAWY BEFSZTYK - TEŻ powiesz że NIC wielkiego się nie stało...???? ZACZNIJCIE MYŚLEĆ! W Niemczech NIE zaliczysz przeglądu, jeśli auto będzie miało O CENTYMETR szersze opony niż jest w dokumentach, o innych żarówkach czy przeróbkach nawet nie wspominając !!
Ramon
rok temu
I można! A u nas tuningowane motocykle i samochody zakłócają spokój hałasem i nadmierną szybkością na co dzień, a policja rzekomo nic nie może.
Bocian
rok temu
Gdzie Ci ludzie mają się spotykać lepiej ze tam jak na ulicach .A policja szuka statystyk i nic więcej
sss
rok temu
Koła wystające "ponad" błotniki? :D :D :D
Tomek
rok temu
Tak czytam niektóre komentarze i nasuwa mi się tylko jedno: Przerób auto i pojedź za Odrę - zobaczymy czy będziesz jeden z drugim takim bohaterem
bEDNiptn
MONIKAPoznań
rok temu
Już nie piszcie takich bzdur bo za głowę można się chwycić!! Spotkanie było na tle charytatywnym dla zwierząt. Sama uczestniczę w takich celach Policja powinna się wstydzić!niech się zajmują tym co powinni, a wspomnieli, że uzbierano ponad 1000 kg jedzienia plus inne?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić