Białoruś. Nagle podjechały ciężarówki OMON-u. Wstrząsające nagranie

602

Wstrząsające nagranie z Białorusi obiegło w niedzielę wczesnym popołudniem internet. Milicja zatrzymała się przy tłumie pokojowo protestujących obywateli i losowo zaczęła zgarniać uczestników do ciężarówek.

Białoruś. Nagle podjechały ciężarówki OMON-u. Wstrząsające nagranie
(Twitter)

Nagranie z łapanki opublikował Paul Ronzheimer, korespondent niemieckiego "Bilda". W biały dzień kilka furgonetek funkcjonariuszy bezpieczeństwa nagle zatrzymało się na ulicy, obok której protestowali obywatele przeciwni rządom Łukaszenki.

Widać, jak uzbrojeni mężczyźni wysiadają z opancerzonych pojazdów, a następnie ruszają w kierunku tłumu. Obywatele reagują i się cofają, a niektórzy uciekają w przeciwnym kierunku. Jak jednak widać na nagraniu, nie wszyscy zdołali uciec - do ciężarówek zabrano co najmniej kilka osób.

To przerażające: dokładnie w momencie, w którym sfilmowałem w zeszłym tygodniu setki tysięcy pokojowych demonstrantów, siły bezpieczeństwa teraz podjeżdżają i aresztują demonstrantów na chybił trafił - relacjonuje na Twitterze reporter.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Protesty na Białorusi. Zatrzymano polskiego dziennikarza

Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniu przez milicję Andrzeja Zauchy - dziennikarza stacji TVN. Oprócz niego tego dnia aresztowano także m.in. dziennikarzy i korespondentów Radia Swoboda, agencji Reuters, AP, TASS, RIANovosti, gazety Komsomolskaja Prawda oraz telewizji Belsat, a także BBC - informowała Wirtualna Polska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić