o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Białoruś. Nagle podjechały ciężarówki OMON-u. Wstrząsające nagranie

368
Podziel się

Wstrząsające nagranie z Białorusi obiegło w niedzielę wczesnym popołudniem internet. Milicja zatrzymała się przy tłumie pokojowo protestujących obywateli i losowo zaczęła zgarniać uczestników do ciężarówek.

Białoruś. Nagle podjechały ciężarówki OMON-u. Wstrząsające nagranie
(Twitter)
bDosrBvV

Nagranie z łapanki opublikował Paul Ronzheimer, korespondent niemieckiego "Bilda". W biały dzień kilka furgonetek funkcjonariuszy bezpieczeństwa nagle zatrzymało się na ulicy, obok której protestowali obywatele przeciwni rządom Łukaszenki.

Widać, jak uzbrojeni mężczyźni wysiadają z opancerzonych pojazdów, a następnie ruszają w kierunku tłumu. Obywatele reagują i się cofają, a niektórzy uciekają w przeciwnym kierunku. Jak jednak widać na nagraniu, nie wszyscy zdołali uciec - do ciężarówek zabrano co najmniej kilka osób.

bDosrBvX
To przerażające: dokładnie w momencie, w którym sfilmowałem w zeszłym tygodniu setki tysięcy pokojowych demonstrantów, siły bezpieczeństwa teraz podjeżdżają i aresztują demonstrantów na chybił trafił - relacjonuje na Twitterze reporter.

Protesty na Białorusi. Zatrzymano polskiego dziennikarza

Niedawno informowaliśmy o zatrzymaniu przez milicję Andrzeja Zauchy - dziennikarza stacji TVN. Oprócz niego tego dnia aresztowano także m.in. dziennikarzy i korespondentów Radia Swoboda, agencji Reuters, AP, TASS, RIANovosti, gazety Komsomolskaja Prawda oraz telewizji Belsat, a także BBC - informowała Wirtualna Polska.

bDosrBwd
bDosrBwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(368)
cvb
3 miesiące temu
Czyli łapanki w hitlerowskim stylu !
jak łapanki
3 miesiące temu
w czasie 2 wojny światowej w okupowanej Polsce - źle to wróży
krawaciarz
3 miesiące temu
Tak samo było w Warszawie.....
bDosrBwz
Polak
3 miesiące temu
ja myślę że to już nie białoruska milicja tylko rosyjkie jednostki. Na Białorusi wojsko musi oprzytomnieć i zacząć bronić swojego narodu bo od tego jest....
-Edzia
3 miesiące temu
A protesty w Berlinie????
Najnowsze komentarze (368)
tommy
3 miesiące temu
ciekawe ,kto dyryguje ta kolorowa rewolucja jak sadzicie ??
Zbyszek77
3 miesiące temu
Brawo Łukaszenka . Tak trzymać...Nie pozwalać syjonistycznej lichwie na przejecie kraju...
Ślązak
3 miesiące temu
Po wojnie na Śląsku też tak robili !
polak
3 miesiące temu
szkoda ze naszych styropianow tak lagodnie jaruzelski traktował trza bylo palowac codziennie nierobow krzykaczy.ludzie system sie i tak by zawalil bez tych bolkow gieremkow kuronia i innych kanali.dzisiaj te nieroby styropianowe karzą sobie placic za to ze na koszt panstwa siedzieli w osrodkach wczasowych a ten skur...syn bolek z kiszczakiem wódkę pil w arlamowie.pijaczka krzywonos co ja chromolili w u bolka w warsztacie.takie mamy elity rzygam na sweterkowe styropiany.juz wnuki niedługo beda chcialy zadosc uczynienie.
Przedni
3 miesiące temu
czyli to jest wstrząsające a jak Hiszpanie bili Katalończyków pałkami po głowach to była to wewnętrzna sprawa Hiszpanii i nikt nie pisał o wstrząsających nagraniach a teraz Pan z Niemiec jest zbulwersowany
Janusz
3 miesiące temu
A co w berlinie napiszecie?
abc
3 miesiące temu
Napisz ilu ludzi starszych odchodzących na emeryturę, zamordowali w Polsce wyzwoliciele z zachodu(anglicy , amerykanie, niemcy i żydzi )aby mogli żyć na nieco lepszym poziome. (obecnie mordują zdalnie ludzi w wieku 60 lat . Wnieśli polakom wolność słowa i sprawiedliwość)
wik
3 miesiące temu
Każdy naród ma prawo do wolności, i lepszego życia!I tego życzę Białorusi!
bDosrBwr
jaja
3 miesiące temu
Już niedługo takie sytuacje będą w Polsce. PiS nie też nie będzie chciał oddać władzy i puści na tłumy WOT do pacyfikacji
cooltygrysek
3 miesiące temu
Stara piosenka " Siekiera, motyka, bimber, szklanka W nocy nalot, w dzień łapanka. Siekiera, motyka, gaz i prąd Kiedy oni pójdą stąd? Kolejka, tramwaj, riksza, buda, Każdy zwiewa gdzie się uda, Bo po co nam siedzieć w Cytadeli Albo w jakiej innej celi" Znów nabiera znaczenia ...
Trave
3 miesiące temu
wina Tuska
ja tak myślę
3 miesiące temu
Ludzie się znają, są media społecznościowe, to powinni ustalić adresy zamieszkania funk. z OMON-u i niech tam w czasie manifestacji rzucają kamieniami w okna, podpala oponę. Wtedy może zaczną się martwić o swoje rodziny i przemyślą swe czyny. Dopóki im rząd łukaszenki płaci lepiej niż przeciętnemu obywatelowi, to nic dla ludzi nie zrobią. Musi im strach zajrzeć w oczy, to może otrzeźwieją.
ollo
3 miesiące temu
Podobnie jak za kaczyńskiego
Raf
3 miesiące temu
U nas też są bezprawne zakazy i nakazy .Policja nakłada mandaty które sądy oddalają i nikomu to widać nie przeszkadza .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić