aktualizacja 

Złapali Puszkina. Oto co Rosjanin ma do powiedzenia rodakom

Podziel się:

Ukraińscy żołnierze pojmali Aleksandra Puszkina. Nie jest to słynny poeta, lecz zwykły rosyjski żołnierz. Pochodzi z Chabarowska i opowiada o trudnej sytuacji w rosyjskim wojsku. Nawołuje też innych wojskowych, aby nie godzili się na wyjazd do Ukrainy.

Złapali Puszkina. Oto co Rosjanin ma do powiedzenia rodakom
Aleksander Puszkin trafił do niewoli (Telegram)

Filmik z udziałem rosyjskiego żołnierza w niewoli udostępnił szef władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Pojmani Rosjanie uczestniczą w setkach takich filmików, ale w tym przypadku uwagę zwraca imię i nazwisko żołnierza, gdyż nazywa się on tak samo jak słynny rosyjski poeta Aleksander Puszkin.

Puszkin walczył w obwodzie donieckim

Na nagraniu pojmany Puszkin opowiada, że pochodzi z Chabarowska i że dostał się na wojnę z Dalekiego Wschodu.

Aleksander Siergiejewicz brał udział w bitwach we wsi Staromajorskoje w obwodzie donieckim, w ramach 394. pułku strzelców zmotoryzowanych Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zrzucili bomby JDAM na Rosjan. Inteligenta broń z USA sieje spustoszenie

Jak opowiada, wśród zmobilizowanych do rosyjskiego wojska rzekomo wybuchły zamieszki. - Najpierw mieliśmy coś w rodzaju buntu, bo nikt z mobilizowanych absolutnie nie chciał walczyć. Zebrali się, zbuntowali, ale przyszli ludzie z dowództwa, przyjechał oficer polityczny, ktoś inny... Dwóm żołnierzom udało się uciec i nie mogą ich znaleźć - mówi Puszkin.

Odmówił wykonania rozkazu

Według najeźdźcy miał on osobiście odmówić wykonywania poleceń dowódcy batalionu, za co trafił do batalionu karnego.

Na filmiku zaapelował też do Rosjan, aby nie wyjeżdżali do Ukrainy. - Walczyłem dwa dni w batalionie karnym i zostałem wzięty do niewoli. Chłopaki, nie przyjeżdżajcie tutaj. Nie ma z kim walczyć. Nie warto - powiedział Puszkin w przemówieniu do rodaków.

Żołnierz nazywa się tak jak Aleksander Puszkin - rosyjski pisarz i najwybitniejszy obok Michaiła Lermontowa przedstawiciel romantyzmu rosyjskiego. Puszkin to klasyk literatury rosyjskiej i światowej, reformator rosyjskiego języka literackiego.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić