o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Złe wieści dla PiS. Nowy sondaż dobitnie to pokazuje

30
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość może stracić władzę? Według najnowszego sondażu parlamentarnego wybory nadal wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Problemem dla PiS-u może być natomiast uzyskanie w Sejmie samodzielnej większości.

Złe wieści dla PiS. Nowy sondaż dobitnie to pokazuje
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mogą mieć powody do niepokoju (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDKbUsBh

To już kolejne badanie, którego wyniki wypadają nie po myśli rządzących. Nastroje społeczne są w stosunku do nich nie są bowiem zbyt przychylne. Okazuje się, Prawo i Sprawiedliwość może utracić samodzielną większość w Sejmie.

Nowy sondaż parlamentarny. Spore kłopoty PiS

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że PiS w kolejnych wyborach parlamentarnych mógłby liczyć na poparcie 38,4 proc. Polaków. Wcale nie jest to jednak dobra informacja dla prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. W stosunku do ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość straciło 1,2 pp.

bDKbUsBj

Oznacza to, że PiS nie miałby większości w Sejmie. Do jej uzyskania potrzebne jest minimum 231 reprezentantów. W prognozowanym rozkładzie mandatów Zjednoczona Prawica uzyskałaby ich zaledwie 220.

Na drugim miejscu znalazła by się Koalicja Obywatelska, czyli Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni oraz Inicjatywa Polska z wynikiem 21,8 proc głosów. To spadek od poprzedniego badania o 0,3 pp. Tym samym ugrupowanie mogłoby liczyć na 103 mandaty w Sejmie.

Ostatnie miejsce podium uzupełnia formacja Polska 2050 Szymona Hołowni z rezultatem 14,6 proc. głosów. W kolejnej kadencji formacja byłego prezentera telewizyjnego mogłaby liczyć na zdobycie 66 mandatów. Ostatnim ugrupowaniem, które cieszy się w sondażu Estymatora dwucyfrowym poparciem jest Lewica (SLD, Wiosna, Razem) – politycy tej koalicji mogą liczyć na 11,1 proc. głosów, co przekłada się na 44 mandaty.

bDKbUsBp

W przyszłej kadencji Sejmu swoją pozycję poprawiłaby Konfederacja, której badanie daje 6,7 proc. głosów, co oznacza wprowadzenie do parlamentu 15 posłów. Stawkę zamyka Koalicja Polska PSL z poparciem na granicy progu wyborczego – na formację Władysława Kosiniaka-Kamysza głos oddałoby 5,2 proc. ankietowanych.

Nowy sondaż parlamentarny. Kolejne problemy Zjednoczonej Prawicy

Nie jest to pierwsze badanie, które przynosi złe wieści dla rządzących. Z ostatniego badania CBOS wynika bowiem, że rząd i premier Mateusz Morawiecki mają więcej przeciwników niż zwolenników. Radę Ministrów popiera zaledwie co trzeci ankietowany.

Działania Zjednoczonej Prawicy nie podobają się dwóm piątym badanych – 40 proc. osób. To jednak spadek niezadowolenia o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego miesiąca. Co piąty Polak w badaniu ma do rządu Mateusza Morawieckiego obojętny stosunek.

bDKbUsBq

Obejrzyj także: Jarosław Kaczyński zachwala Daniela Obajtka. Szymon Hołownia komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKbUsBr
bDKbUsBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
:-)
miesiąc temu
Czyli tych co się sprzedali za pincet plus i się dziwią, a nie co się sprzedali i dalej są zadowoleni, jest około 11% - w 2019 w wyborach do sejmu pis uzyskał 49%, teraz mają poparcie na poziomie około 38% więc na chwilę obecną około 11% głosujących jest zdziwionych pomysłami swoich wybrańców ;-)
aza
miesiąc temu
To nie władza to zamordyzm!!!!
hu..z tym
miesiąc temu
na goraco to bardzo duze poparcie z uplywem czasu jeszcze wzrosnie nieweim co oni by musieli robic zeby strcic wladze tak sie staraja a wciaz maja takie poparcie ludzie co z wami???? niesamowite jakis syndrom sztokcholmski czy co????
bDKbUsBL
piotr
miesiąc temu
PiS traci władzę a nowa,która przyjdzie zaraz ich rozliczy i trzeba będzie ogłosić amnestię bo zabraknie miejsc w aresztach czy zakładach karnych .
Jotowiedział
miesiąc temu
3 lata to dużo czasu aby was poszczepić i żeby po waś śladu nie zostało
Najnowsze komentarze (30)
Hoelw
miesiąc temu
Nie pis a zjednoczona prawica czyli pis sp porozumienie,Kaczyński za dwa lata nadejdą dla ciebie ciężkie czasy, zabawimy się tak samo tobą jak ty nami teraz
Hamilton
miesiąc temu
E tam. Genialny strateg z Żoliborza zrobi tak, że poparcie będzie 102 % i co mu zrobicie.?
ak001
miesiąc temu
Najlepszym sondażem są protesty już chyba wszystkich grup społecznych w Polsce.
Jan
miesiąc temu
38% poparcia dla PIS?! Ludzie opamiętajcie się...
gfh
miesiąc temu
E tam, Kaczyński podobno ma poparcia w uj.
Sajensfikszon
miesiąc temu
Chipowanie rozpocznie się lada moment.
Szydło
miesiąc temu
Kaczyński źyje w świecie własnych iluzji, jest kompletnie od dawna oderwany od rzeczywistości.
Cer
miesiąc temu
Bardzo dobrze ktoś Was rozliczy wreszcie...
bDKbUsBD
lili
miesiąc temu
PREZYDET MOZE DWIE KADENCJE KACZYNSKI WIECZNIE IRONIA
Zbigniew
miesiąc temu
To dopiero początek , jeszcze tak narozrabiają że jeszcze bardziej spadną im pisiorki , mają jeszcze 3 lata. A załamanie gospodarcze zbliża się nieuchronnie.
No ile
miesiąc temu
Ile razy był to było? Tylko data inna.
Huchryst
miesiąc temu
Dziwna kraina. Za ośmiorniczki 20 PLN w hurcie poległo PO. A za maseczki, respiratory, rejsy Szumowskiego PiS ma nadal pod 40 procent poparcia.
inwigilacja p...
miesiąc temu
Rząd nowelizuje ustawę o cyberbezpieczeństwie. Będzie mógł wyłączać serwisy internetowe bez uzasadnienia
brawo pis
miesiąc temu
Komputer Świat Aktualności Internet Rząd nowelizuje ustawę o cyberbezpieczeństwie. Będzie mógł wyłączać serwisy internetowe bez uzasadnienia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić