Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Złe wieści dla TVP. Kurskiego powinny przerazić wyniki sondażu

49
Podziel się:

Złe informacje dla Telewizji Polskiej. Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS aż 49 proc. uważa programy informacyjne TVP za niewiarygodne. Dla porównania w 2012 roku tego zdania było 11 proc. ankietowanych.

Złe wieści dla TVP. Kurskiego powinny przerazić wyniki sondażu
Spada zaufanie do programów TVP - wynika z sondażu CBOS (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Znacznie spada zaufanie do programów informacyjnych Telewizji Polskiej - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. W 2012 roku jedynie 11 proc. ankietowanych uznało programy za niewiarygodne. W 2017 roku było to już 32 proc., a w 2019 roku 38 proc. W tym roku liczba wzrosła do 49 proc.

Zaufanie do TVP spada z roku na rok

Spada też liczba osób, które uważają, że programy emitowane przez TVP są wiarygodne. W 2012 roku programom ufało 50 proc. respondentów, 5 lat później 34 proc., a w 2017 roku 31 proc. W tym roku jest to już tylko 25 proc. ankietowanych.

W sondażu zbadano także, jakie programy według Polaków najbardziej zasługują na zaufanie. 38 proc. respondentów wskazało w tym miejscu programy informacyjne i publicystyczne Polsatu i Polsat News.

W ciągu ostatnich dwóch lat ich postrzegana wiarygodność jeszcze wzrosła i jest oceniana podobnie jak w roku 2017. W ocenie blisko dwóch piątych badanych (38 proc.) programy informacyjne i publicystyczne Polsat i Polsat News zasługują na zaufanie - napisano w sondażu.

"Przeciwnego zdania jest 17 proc. ankietowanych. Niska na tle pozostałych telewizji wartość odchylenia standardowego od średniej na skali świadczy o tym, że programy Polsat i Polsat News budzą stosunkowo mało kontrowersji" - czytamy.

Pozytywne opinie przeważają także w przypadku programów TVN i TVN24. - Jako godne zaufania odbiera je ogółem 36 proc. badanych. Ich wiarygodność kwestionuje natomiast 27 proc. respondentów. Także w przypadku kanałów telewizji TVN możemy mówić o poprawie notowań w stosunku do roku 2019 - napisano w sondażu.

Badanie zostało przeprowadzone 16-26 sierpnia na grupie 1167 osób.

Zobacz także: Marcin Prokop ostrożnie o pracy w TVP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Suweren
rok temu
Dosyć zabawy z PiSem! Pan K i jego tzw ludzie dość już w Polsce napsuli. Stawiam niniejszym zadanie: przy najbliższych wyborach pogonić całe to bractwo won z bilardu tak, żeby im nawet reasumpcja nie pomogła. Wykonać!
wmmm
rok temu
Mniej oglądających, to nie problem. Tym gorzej dla nas. Kurski przyzna sobie kolejne 2 mld z naszych podatków na propagandę.
bzz
rok temu
osobiście nie mogę oglądać wiadomości, szczególnie gdy prowadzi Holecka, bo wtedy nie dość że materiały są mocno zmanipulowane, to dochodzi to jej wczuwanie się i podniecanie
USA
rok temu
"Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce.
2 miliardy zł
rok temu
Cichym zwycięzcą wyborów jest Jacek Kurski, który uznał, że choć jego telewizję krytykuje już cały świat, to wciąż na krajowym podwórku pozostaje ona bardzo skuteczna. TVP nie zaskoczyła niczym nowym, po prostu konsekwentnie przedstawiała Trzaskowskiego jako zło wcielone. Do tego sięgała po retorykę antysemicką, antyniemiecką i homofobiczną, za każdym razem po to, by uderzyć w rywala Andrzeja Dudy.
widz
rok temu
Jerzy Urban może się dużo nauczyć od Kurskiego.
He he he
rok temu
Aha, a szczególnie wiarygodni są posłowie z POKO sroko staczący po granicy i prowokujący ruskiego niedźwiedzia.
oko
rok temu
Co wspolnego maja Jacek Kurski i ....Lewis Bernstein-Namierowski, znany również jako tzw. lord Namier, zupełnie samowolnie zmienił linię graniczną, wytyczając i wrysowując ją na zachód od Lwowa i Drohobycza i w tej postaci została ona przetelegrafowana z Londynu radzieckiemu ministrowi Gieorgijowi Cziczerinowi.
edi
rok temu
dZIADEK Z wEHRMACHTU :::co Kurski ma wspolnego...z wytaczaniem Linia Curzona SZOK
tvn
rok temu
TVN nie kłamie. TVN tylko nie mówi prawdy.
emerytka
rok temu
prostak, jak wszyscy tam pracujacy.Polak prawdziwy patriota by sobie nie pozwolil na prace w takiej telewizji.
TVP_Łże
rok temu
Chyba 98% nie wierzy w te brednie, pozostałe 2% to kumple Kurskiego.
oko
rok temu
Podobno często odwiedza pierwszą żonę i pomaga jej finansowo, jak tak to porządny gość z niego.
hehe
rok temu
chyba tylko 49%! ja mysle ze z 70% ludzi ma tvp za zakłamaną i patologiczną telewizje! reszta to wyborcy pisu, ten tak zwany lepszy sort!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić