Stan wyjątkowy. Mieszkaniec pokazał, jak TVP złamało zakaz wjazdu

39

Mieszkaniec okolicy Krynek (woj. podlaskie), gdzie obowiązuje stan wyjątkowy, pokazał dowód na to, że bus TVP wjechało na teren objęty stanem wyjątkowym. W sieci rozpętała się burza. Mateusz Wodziński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opowiada, jak wygląda teraz życie w tej okolicy.

Stan wyjątkowy. Mieszkaniec pokazał, jak TVP złamało zakaz wjazdu
Auto TVP stojące rzekomo na terenie stanu wyjątkowego. Media mają zakaz wjazdu w te okolice. (Twitter.com)

10 września użytkownik Twittera o nicku Exen wrzucił na swój profil zdjęcie, które pokazuje bus TVP na terenie Krynek. Wieś ta objęta jest stanem wyjątkowym, dlatego media nie mają tam prawa wjazdu. W sieci zawrzało, a na post odpowiedział sam Kurski, który nazwał autora zdjęcia "internetowym trollem". Pojawiło się również wytłumaczenie, ze strony TVP, że dziennikarze stali 250 m od miejsca wyznaczającego strefę stanu wyjątkowego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mateusz Wodziński, który prowadzi konto na Twitterze relacjonujące obecną sytuację przy granicy, udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej". Wyjaśnił, że tłumaczenia telewizji publicznej nie są prawdziwe.

Stan wyjątkowy jest tak samo w mieście Krynki, jak i w gminie Krynki. To wyznacza rozporządzenie i tabliczki jedynie informują o tym, że dane miasto czy dana miejscowość znajduje się w tej strefie objętej stanem wyjątkowym, natomiast cała strefa jest większa - mówi w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" Wodziński.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Natomiast zaskoczył mnie też brak dalszego rozwoju sytuacji. Skoro powiedziało się A, to należałoby powiedzieć B. Powinni dalej tam stać, skoro według nich oni nie łamali prawa. Powinni dalej stamtąd relacjonować. A ich tam już nie ma - mówił rozmówca "Wyborczej".

Na ten moment Telewizja Polska nie poniosła konsekwencji złamania ustawy. Dziennikarze Onetu, jak podaje "Wyborcza", którzy mieli pojawić się w zakazanej strefie na samym początku jej utworzenia, usłyszeli w tej sprawie zarzuty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sytuacja przy granicy z Białorusią. Zasady wjazdu do miejscowości podczas stanu wyjątkowego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić