Zlikwidowali Saida Zakajewa. Pamiętają, co zrobił w 2014 roku

Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały bojownika, który walczył przeciwko Ukrainie w 2014 roku i znęcał się nad proukraińskimi aktywistami w Doniecku. Wówczas zrobił sobie zdjęcie z przywiązaną do słupa kobietą z ukraińską flagą.

Zlikwidowali Saida Zakajewa. Pamiętają, co zrobił w 2014 roku
Ukraińcy zlikwidowali Rosjanina (Instagram)

Jak poinformował dziennikarz wojenny i aktywista Serhij Sternenko, o śmierci Saida Zakajewa napisała na Instagramie krewna bojownika. Był on znany ze znęcania się nad mieszkanką Doniecka Iriną Dowgan, kiedy była przywiązana do słupa w jednej z dzielnic miasta w 2014 roku.

Znęcał się nad ukraińską aktywistką

Bojownicy drwili z kobiety z powodu jej proukraińskich poglądów. W mediach społecznościowych pojawiło się teraz archiwalne zdjęcie, na których widać, jak zlikwidowany już żołnierz w 2014 roku radośnie pozował z przywiązaną do słupa, niczym do pręgierza Ukrainką.

Likwidację okupanta potwierdziła również prawdopodobna krewna Zakajewa Tatiana Skrebenkowa. Według wstępnych danych bojownik zginął 31 października, ale informacja o jego śmierci pojawiła się dopiero teraz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Generał o dalszych losach wojny. "W Donbasie będzie kumulacja"

"Agentka Ukraińców"

W 2014 roku w Doniecku kobieta z ukraińską flagą została przywiązana do słupa po "paradzie jeńców", podczas której ukraińskich żołnierzy prowadzono ulicami Doniecka. Wówczas, jak pisali miejscowi w mediach społecznościowych, Iriną Dowgan po prostu podeszła do punktu kontrolnego separatystów z flagą Ukrainy.

Bojownicy i lokalni separatyści owinęli kobietę w niebiesko-żółtą flagę i zawiesili na jej szyi tabliczkę z napisem: "Ona zabija nasze dzieci. Agentka Ukraińców". Bojownicy byli przekonani, że kobieta jest szpiegiem i pomaga ukraińskim artylerzystom.

Kobieta została uwolniona

Uwięziona Ukrainka była wielokrotnie atakowana przez prorosyjskich miejscowych - relacjonowała potem, że z samochodów wysiadali dziwni ludzie, by pluć na nią, bić ją po twarzy i rzucać pomidorami. Na szczęście kobietę później udało się wyciągnąć z niewoli separatystów.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić