aktualizacja 

Zmarł młody strażak. Adrian Jurek miał 22 lata

29

Zmarł 22-letni Adrian Jurek, jeden z druhów OSP Brunary. Smutną informację przekazali jego koledzy strażacy. Młody mężczyzna zmagał się z ostrą białaczką.

Zmarł młody strażak. Adrian Jurek miał 22 lata
22-letni strażak przegrał walkę z chorobą. (Facebook, Pixabat)

Zmarł 22-letni strażak Adrian Jurek. 31 marca tę smutną wiadomość przekazali na Facebooku strażacy z OSP Brunary (woj. małopolskie).

Zmarł 22-letni strażak

Młody strażak zmarł wieczorem 30 marca. Przez długi czas zmagał się z białaczką.

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że wczoraj wieczorem zmarł nasz Druh, Kolega Adrian Jurek. Pogrzeb Śp. Adriana jutro, w sobotę o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Brunarach. Różaniec pół godziny przed mszą - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To oni są zagrożeniem PO. Jasny głos z partii

22-letni strażak zmagał się z ostrą białaczką limfoblastyczną typu T. Został zdiagnozowany bardzo szybko, po tym, jak nagle źle się poczuł i zemdlał. Początkowo jego rokowania były dobre, a lekarze zapewniali, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Niestety okazało się, że nikt z jego rodziny i przyjaciół nie może być dawcą szpiku. Rozpoczęła się walka z czasem i poszukiwania genetycznego bliźniaka. W kwietniu i maju ubiegłego roku organizowano akcje rejestracji w DKMS. Rozpowszechniano informacje na temat przeszczepu, licząc, że uda się znaleźć dawcę. Niestety nie udało się.

Przyjaciele Adriana wspominają go bardzo ciepło. Był pracowitym i ambitnym młodym mężczyzną. Był honorowym dawcą krwi i nigdy nie odmawiał pomocy innym ludziom.

Adrian był pogodnym, zawsze uśmiechniętym chłopakiem. Nigdy nie odmawiał pomocy drugiemu człowiekowi, nawet w chorobie. Interesował się motoryzacją. Regularnie oddawał krew do momentu gdy dowiedział się tak nagle o chorobie. Walczył dzielnie do końca, ale niestety... Odszedł za wcześnie - cytuje kolegów 22-latka portal halogorlice.info.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić