"Zmartwychwstanie". Hołownia mówi, co zobaczył w Afryce

30

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Szymon Hołownia opublikował na Facebooku wpis. Kandydat na prezydenta Polski podzielił się refleksjami odnośnie zmartwychwstania oraz historią, która miała duży wpływ na jego życie. Miała ona miejsce w trakcie pobytu Hołowni w Afryce.

"Zmartwychwstanie". Hołownia mówi, co zobaczył w Afryce
Szymon Hołownia podzielił się z internautami doświadczeniem, które wpłynęła na jego życie.. (AKPA)

Szymon Hołownia opisał na Facebooku zdarzenie, którego był świadkiem w trakcie pobytu w Kongu w środkowej Afryce. Hołownia pełnił wolontariat w szpitalu pediatrycznym w Ntamugendze w ramach założonej przez siebie fundacji Dobra Fabryka.

Po raz pierwszy uświadomiłem sobie, że patrzę na zmartwychwstawanie chyba w pediatrycznym ośrodku leczenia głodu w Ntamugendze w Kongu, który wspiera Dobra Fabryka – napisał Szymon Hołownia na Facebooku.

Wielkanoc. Szymon Hołownia dzieli się refleksją na temat zmartwychwstania

W trakcie pobytu w Afryce Szymon Hołownia stał się mimowolnym świadkiem wielu tragedii dzieci. Były dziennikarz wspomina, że wielkie wrażenie wywarł na nim proces powrotu małych pacjentów do zdrowia. Mimo że trafiali do placówki w ciężkim stanie, wbrew wszelkim przewidywaniom, z czasem czuły się coraz lepiej.

Nie pamiętam już imienia tego dziecka, ale dobrze pamiętam jego stan – skrajne wycieńczenie głodem, ale też zupełne umieranie emocji: niczego już się nie oczekuje, sił starcza tylko na obronę. A później – dzień po dniu, tydzień po tygodniu wracają: ciało, psychika, znów budzi się duch – relacjonuje Hołownia.
Zobacz także: Zobacz także: Kościół w Polsce traci wiernych. Hołownia o kryzysie instytucji: "Płakać też po niej nie będę"

Szymon Hołownia dodał, że ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczne święta wielkanocne są inne niż wszystkie. Lider ruchu Polska2050 życzył internautom, aby również doświadczyli cudu zmartwychwstania, a także odpoczęli po trudach spowodowanych walką z koronawirusem.

Z całego serca życzę wam i waszym bliskim, żebyście (...) tego właśnie doświadczyli. Że macie moc wstawania z martwych miejsc życia, że macie moc podnoszenia innych z takich miejsc na ich drodze. (...) A przede wszystkim życzę Wam spokojnego odpoczynku, choć na chwilę. Bo na niego wszyscy, po ponad roku tej pandemicznej mordęgi, zasłużyliśmy – stwierdził Hołownia.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić