o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zmiana w ustawie. Ustalono nowy limit pasażerów

11
Podziel się

Rząd opublikował rozporządzenie ws. ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Zmienia ono zasady dotyczące przewozu osób. O co dokładnie chodzi?

Zmiana w ustawie. Ustalono nowy limit pasażerów
Nowy limit pasażerów (Pixabay)
bEEHZNMB

Nowe przepisy będą dotyczyć pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób. Zasady mówią o tym, że w takich samochodach może jechać nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących. W tę liczbę wlicza się również kierowca.

Są od tego dwa odstępstwa. Tego przepisu nie stosuje się wtedy, gdy takim pojazdem podróżują osoby wspólnie gospodarujące lub zamieszkujące.

bEEHZNMD

Ograniczenie nie dotyczy też transportu specjalnego. Wyłącznie wtedy, gdy jest on przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych.

Warto podkreślić, że nowe przepisy nie odnoszą się wyłącznie do środków transportu publicznego. Ta regulacja może być więc wyzwaniem dla wielu firm.

Transport. Co z zakrywaniem twarzy?

Czy w wyżej opisanych pojazdach trzeba zakrywać usta i nos? Przepisy są jasne. Taki obowiązek istnieje w przypadku środków komunikacji publicznej. W pozostałych sytuacjach takiego nakazu nie ma.

bEEHZNMJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEHZNNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Paweł
11 miesięcy temu
czyli w przypadku busa na 8 miejsc może jechać tylko 4, ale w osobówce zarejestrowanej na 5 osób może jechać na legalu 5 osób ?
KOALICJA
11 miesięcy temu
Inteligencja MOrawieckiego przraża, a Dudy jeszcze bardziej.Andrzej jest tylko do składania podpisow, z mysleniem to on niema nic wspólnego.Duda może spokjnie jeździć FIATEM MULTIPLA bo ilość osób w rodinie nie przekracza 3:-)
jamci
11 miesięcy temu
jakich my geniuszy mamy w rządzie . na 10 m kw 4 osóby nie będą zakażać a 8 już tak to chyba zbyt duża wiara że wirus umie liczyć poza tym kto mi udowodni z kim mieszkam a z kim nie
bEEHZNNf
xtx
11 miesięcy temu
Czyli w pojeździe 5 osobowym może podróżować 5 osób a w 9 osobowym 4 osoby? Jakaś logika?
centuś
11 miesięcy temu
a w więzieniach mogą przebywać jak śledzie w puszkach bo to nie nasz sort
centuś
11 miesięcy temu
a w więzieniach mogą przebywać jak śledzie w puszkach bo to nie nasz sort
czloax
11 miesięcy temu
Młodzi panowie szukający panny nie lubią zakrywać twarzy. Może niech im wytworzą jakieś hełmy przezroczyste rodem z science-fiction lat 60-tych?
TADZIU
11 miesięcy temu
od dziś wchodzi ustawa możemy skręcać tylko w prawo. Za każdy skręt w lewo grozi nam mandat wysokości 500 złotych
fwgesrhtf
11 miesięcy temu
to w koncu zmiana w ustawie czy w rozporządzeniu, dla autorzyny to jedno i to samo ;> jednak dla ludzi jedno ma moc prawna, drugie jest bublem
Marko
11 miesięcy temu
absurd, czy w pojeździe będzie 3, 5 czy 7 osób nic nie zmienia i tak nie są bezpieczni na tak małej przestrzeni jeśli mówimy o wirusach....
bdn
11 miesięcy temu
a jeśli wysiadając z pojazdu spędzam potem z tymi ludźmi 8 godzin w robocie na jakiś 60 m2, to jestem z nimi w "jednym gospodarstwie" ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić