aktualizacja 

Znajoma twarz na rosyjskim plakacie. Internauci wytrzeszczają oczy

Rosyjska armia przegrywa i chwyta się każdego możliwego sposobu, aby zachęcić niezdecydowanych obywateli do wstąpienia w jej szeregi. W jednym z miast na terenie Federacji Rosyjskiej pojawił się bardzo niecodzienny plakat propagandowy. Co zdumiewające, umieszczono na nim byłą amerykańską aktorkę filmów dla dorosłych Sashę Grey. Okazuje się, że fotomontaż z gwiazdą w wojskowym mundurze ma przyciągnąć nowych rekrutów do rosyjskiej armii.

Znajoma twarz na rosyjskim plakacie. Internauci wytrzeszczają oczy
Sasha Grey ma przyciągnąć do rosyjskiego wojska nowych rekrutów (Telegram, Wołodymyr Zołkin)

Rosyjskiej armii brakuje zaopatrzenia, uzbrojenia oraz żołnierzy. Po ogłoszeniu przez Władimira Putina "częściowej" mobilizacji, wiele osób stara się uniknąć przymusowego poboru do wojska. Dlatego też rosyjska propaganda postanowiła uciec się do dość zaskakujących środków.

W poniedziałek 28 listopada ukraiński dziennikarz Wołodymyr Zołkin podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem billboardu, jaki można spotkać w Rosji. Obywatele są na nim zachęcani do wstępowania do armii. Zaskoczenie może budzić jednak twarz na plakacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obejrzyj także: Putin zrezygnował ze swoich marzeń zdobycia Kijowa? Ekspert o możliwej próbie

Rosja. Nowych rekrutów ma przyciągnąć amerykańska aktorka

Do promocji rosyjskiej armii wykorzystano zdjęcie Sashy Grey, byłej amerykańskiej aktorki filmów dla dorosłych. Znana na cały świat gwiazda w rosyjskim mundurze uśmiecha się na nim zza biurka. Plakat ma zachęcać do wstępowania do wojska.

Służba kontraktowa to dobry wybór – głosi napis na plakacie.

Nie jest znana dokładna lokalizacja billboardu. Potencjalni rekruci mogą jednak przeczytać na nim, że w razie jakichkolwiek problemów z wstąpieniem do wojska, powinni zwrócić się do lokalnego oddziału WKU.

Sugerują, że służba w wojsku gwarantuje "zaliczenie" – ocenił pod zdjęciem Wołodymyr Zołkin.
Trwa ładowanie wpisu:telegram

Rosjanie chętnie wykorzystują Sashę Grey. Kolejny taki przypadek

To nie pierwszy raz, kiedy Rosjanie wykorzystują tę konkretną aktorkę do celów propagandowych. Po aneksji Krymu w 2015 roku media społecznościowe w Rosji obiegło zdjęcie ukazujące amerykańską gwiazdę filmów dla dorosłych jako wojskową pielęgniarkę. We wpisie przeczytać można było, że zginęła podczas walk w Donbasie z rąk "ukraińskich oprawców".

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić