Znakomity wybór. Ta choinka postoi nawet dwa miesiące

0

Nie brakuje osób, które decydują się żywą choinkę. Właśnie ona gwarantuje niezapomniany zapach, który doskonale komponuje się ze świąteczną atmosferą. Jakie drzewko postoi najdłużej? Podpowiadamy.

Znakomity wybór. Ta choinka postoi nawet dwa miesiące
Jaką choinkę najlepiej wybrać? (Getty Images, golero)

Która choinka najdłużej wytrzyma, a która pachnie najładniej? Choćby takie pytania przewijają się przed świętami Bożego Narodzenia. Zanim wyruszymy na zakupy, warto odpowiednio przemyśleć, na czym najmocniej nam zależy.

Pod względem trwałości najlepiej wypadają choinki w doniczce - utrzymują się nawet przez dwa miesiące. Istotne jest jednak to, by drzewko miało odpowiednio rozwinięty system korzeniowy. Nie brakuje takich firm, które obcinają korzenie, by wykorzystać mniejszą osłonkę. To radykalnie skraca jej żywotność.

Bez względu na to, czy wybierzemy świerk, jodłę czy sosnę, na stoisku z choinkami trzeba zwrócić uwagę na to, w jakiej kondycji jest drzewko. Zanim zdecydujemy się na zakup, zwróćmy uwagę, czy igły są dostatecznie zielone, czy nie opadają i czy nie są żółtawe na końcach. Świeża choinka ma intensywne zielone i błyszczące igły. Gałązki powinny być elastyczne i zachowywać kształt nawet po lekkim odgięciu - zaznacza "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klaudia El Dursi o nowym mieszkaniu: "Planuję vlogi z moich przygód przeprowadzkowo-remontowych"

Chcecie mieć choinkę, która nie będzie gubić igieł? W takim przypadku najlepiej postawić na jodłę pospolitą, nazywaną białą. Jej igły są delikatniejsze od świerku.

Najpopularniejszy jest oczywiście świerk. Warto jednak pamiętać o tym, że zarówno pospolity, jak i kłujący/srebrzysty bardzo szybko gubi igły. Mają one jednak bardzo intensywny zapach.

Sosna ma mniej intensywną woń i w doskonałej kondycji potrafi utrzymać się przez dwa tygodnie. To niewątpliwie dobry wybór. Oczywiście nie brakuje też takich, którzy stawiają na jodłę - ona również gwarantuje wyjątkowy zapach.

Stawiasz w domu choinkę? Nie popełniaj tego błędu

Chcesz, żeby jodła kaukaska lub inna żywa choinka zachowała świeżość jak najdłużej? Musisz pamiętać o istotnych kwestiach.

Nie trzymamy jej obok kaloryfera, grzejnika, czy kominka. W przypadku drzewka w doniczce możemy je nawozić odżywką do iglaków. Nie wolno także zapominać o podlewaniu. Natomiast cięte drzewko warto ustawić w stojaku z pojemnikiem na wodę - instruuje "SE".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić