Znalazł to podczas porannego spaceru. Od razu zadzwonił na policję

4

Mieszkaniec Jawczyc (woj. małopolskie) z pewnością nie spodziewał się takiego odkrycia podczas zwykłego, jesiennego spaceru. Mężczyzna dostrzegł podejrzanie wyglądające obiekty wystające z leśnego runa. Od razu zadzwonił na policję. Miał dobre przeczucie.

Znalazł to podczas porannego spaceru. Od razu zadzwonił na policję
Przypadkiem znalazł to spacerowicz (Policja)

We wtorkowy poranek (17 października) mieszkaniec Jawczyc postanowił się dotlenić na łonie natury, udał się więc na poranny spacer do pobliskiego lasu. Jakież musiało być jego zdziwienie, gdy zamiast grzybów, na ziemi dostrzegł przedmioty przypominające... pociski.

Znalazł to podczas porannego spaceru. Od razu zadzwonił na policję

Mężczyzna kierowany niepokojącym przeczuciem zadzwonił na policję. We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol. Funkcjonariusze z wielickiej komendy potwierdzili, że tajemnicze obiekty leżące pośród liści to niewybuchy.

Okazało się, że są to skorodowane 4 pociski, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej - przekazał w komunikacie zespół prasowy małopolskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otworzyli kapsułę czasu. Niezwykłe znalezisko w Lublinie

W sprawę zaangażowano saperów. Do momentu ich przyjazdu pociski były zabezpieczane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Następnie niewybuchy przewieziono w bezpieczne miejsce i zneutralizowano.

Przy okazji nagłośnienia tej sytuacji policjanci przypominają, by odnalezionych niewybuchów w żadnym wypadku nie dotykać i nie próbować przenosić.

W przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch natychmiast poinformować o tym operatora telefonu alarmowego 112. Miejsce ujawnienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb - apelują małopolscy mundurowi.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić