Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Ludzkie szczątki w lesie. To Jacek Jaworek? Wiemy, kiedy mogą być wyniki badań DNA

19

Wraca sprawa Jacka Jaworka. Jeden z lokalnych portali opublikował informacje o odnalezieniu zwłok w stanie rozkładu w lesie około 20 km od wsi Borowce, gdzie Jaworek miał dokonać potrójnego zabójstwa. Wiele osób zastanawia się, czy szczątki należały do niego. Kluczowe będą wyniki badań DNA. Kiedy możemy poznać ich wyniki?

Ludzkie szczątki w lesie. To Jacek Jaworek? Wiemy, kiedy mogą być wyniki badań DNA
Ludzkie szczątki w lesie. Czy to Jacek Jaworek? Kiedy wyniki badań DNA? (Getty Images, Policja, Hausstudio)

Jacek Jaworek to wciąż najpilniej poszukiwany przestępca w Polsce. Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie potrójnej zbrodni. W lipcu 2021 roku Jaworek miał zastrzelić trzy osoby - swojego brata Janusza (44 l.), jego żonę Justynę (44 l.) i ich syna Jakuba (17 l.). Z rodziny ocalał jedynie 13-letni Gianni, który schował się przed mordercą.

Po wszystkim Jaworek oddalił się w miejsca zdarzenia. Policja rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania. Za mężczyzną wystawiono list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Wystawiono także nagrodę finansową. Niestety, miesiące mijały, a nowych informacji o podejrzanym 53-latku nie było. Co jakiś czas pojawiały się jedynie doniesienia sugerujące, że Jaworek może przebywać za granicą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co się stało z ciałem Iwony Wieczorek?

Zdaniem prokuratury to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Istnieje jednak także druga hipoteza mówiąca, iż Jacek Jaworek nie żyje. Warto podkreślić, że policja szukała jego zwłok w listopadzie 2022 roku w okolicach wsi Borowce. Ciała nie odnaleziono.

W czerwcu 2023 roku Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała o zawieszeniu śledztwa. Policja nadal prowadzi czynności poszukiwawcze.

Znaleziono ludzkie szczątki. Czy to Jacek Jaworek? Kluczowe badania DNA

W sobotę (14 października) wieczorem portal klobucka.pl poinformował o odnalezieniu ludzkich szczątków w lesie pod Mstowem w okolicach miejscowości Żuraw. To ponad 20 kilometrów od Borowców. Policja potwierdziła informację o makabrycznym odkryciu. Działania na miejscu trwały bardzo długo.

Wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy szczątki należą do Jacka Jaworka. Zwłoki były jednak w stanie zaawansowanego rozkładu, dlatego nie sposób było ustalić płci, a co dopiero tożsamości denata. Konieczne jest przeprowadzenie badań DNA. Kiedy będą wyniki?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sprawa jest nośna medialnie Będziemy starali się jak najszybciej uzyskać wyniki badań DNA, ale nie mamy na to żadnego wpływu - mówi nam aspirant sztabowy Barbara Poznańska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Kiedy możemy spodziewać się wyników badań? - Najszybciej za dwa tygodnie - powiedziała nam rzeczniczka policji. Dodaje, że mundurowym zależy na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy. Wiemy także, że sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Udało nam się również dowiedzieć, w jakich okolicznościach znaleziono szczątki. Natknął się na nie przypadkowy spacerowicz, który poszedł na grzyby.

Do sprawy z pewnością będziemy wracać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić