Znaleziono ciała saudyjskich sióstr. Australijska policja rozkłada ręce

42

W jednym z apartamentowców w Sydney policja znalazła ciała dwóch kobiet. Dopiero po miesiącu udało się ustalić ich tożsamości. To pochodzące z Arabii Saudyjskiej siostry. Śledczy nie byli w stanie jednoznacznie ustalić przyczyny śmierci. Policja prosi o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Znaleziono ciała saudyjskich sióstr. Australijska policja rozkłada ręce
Zidentyfikowana ciała saudyjskich sióstr. (NSW Police Forc)

7 czerwca w jednym z apartamentów w Sydney policja znalazła ciała dwóch kobiet. Ich tożsamość udało się ustalić dopiero po ponad miesiącu. Okazało się, że były to 24-letnia Asra Abdullah Alsehli i jej 23-letnia siostra Amaal Abdullah Alsehli. Pochodziły z Arabii Saudyjskiej. Do Australii przybyły wspólnie w 2017 roku.

Ciała sióstr w apartamentowcu

Policja nie ustaliła przyczyny śmierci sióstr. W oświadczeniu przekazano, że jest to bardzo trudne ponieważ na ich ciałach nie ma żadnych obrażeń.

Śledczy nie byli w stanie ustalić, w jaki sposób kobiety zmarły. Okoliczności ich śmierci są niecodzienne, ponieważ nie znaleziono żadnych obrażeń - poinformowała w środę policja z Nowej Południowej Walii.

Nie wiadomo także, kiedy dokładnie zginęły. Policja poinformowała, że "kobiety nie żyły już jakiś czas, zanim zostały znalezione". Claudia Allcroft z australijskiej policji zaapelowała o pomoc. Poprosiła, aby każdy, kto ma informacje w tej sprawie, zgłosił się na policję. Liczy się każdy ślad i każda poszlaka.

Śledczy są zainteresowani rozmową z każdym, kto mógł widzieć lub kto może mieć informacje o aktywności kobiet w dniach i tygodniach poprzedzających ich śmierć, do której doszło na początku maja - stwierdziła Allcroft.

W sprawę zaangażował się także konsulat saudyjski w Sydney. Na Twitterze opublikowano oświadczenie, że konsulat jest w kontakcie z władzami australijskimi. Złożono kondolencje dla rodziny zmarłych kobiet.

Zobacz także: Glapiński przed Trybunałem Stanu? Senator studzi zapał opozycji
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić